Uroczystość I Komunii św. – grupa 1

23
sie

„W niedzielę 23.08.2020 roku, podczas Mszy św. o godz. 11.00 przeżywaliśmy w naszej parafii Uroczystość Pierwszej Komunii św. W piątek po południu, ze światłem świecy w ręku i w towarzystwie Rodziców, odnowiliśmy przyrzeczenia chrztu św.,  po czym 25 dzieci, po ukończeniu III klasy, przystąpiło pierwszy raz do spowiedzi. Piękne, galowe stroje dzieci, podkreśliły powagę tej chwili i nadały jej świąteczny charakter.

Uroczystość Pierwszej Komunii św. rozpoczęła się przed kościołem. Dzieci prosiły rodziców o błogosławieństwo. Po nim w podniosłej atmosferze rozpoczęła się Msza św. Rodzice prosili Ks. Proboszcza o udzielenie dzieciom Komunii św.; czytali też słowo Boże, a na zakończenie dziękowali za dar Eucharystii złożony w serca dzieci.

Dzieci natomiast przygotowane starannie przez rodziców w domu i panią katechetkę w szkole a później też w kościele, pięknie i bardzo aktywnie uczestniczyły we Mszy św.
Śpiewały psalm, prowadziły modlitwę powszechną i w procesji z darami ofiarnymi, niosły trud pracy włożony w przygotowania, mimo wakacji, oraz radość dziecięcych serc.

Chwila, gdy przyjmowały pierwszy raz Komunię św. był niezwykle wzruszający a jednocześnie radosny. Radość tę można było usłyszeć, gdy po Komunii zaśpiewały nieznaną
dotąd u nas pieśń: „Wielka radość …”

Druga nowa pieśń: „Tu, na tym ołtarzu …” była śpiewana też na ofiarowanie.

Nasza schola młodzieżowa z panią Adą i Agnieszką, we współpracy z panem Rafałem, jak każdego roku, wspaniale ubogaciła Liturgię śpiewem.

Na zakończenie dzieci podziękowały pięknie Kapłanom, pani katechetce i wszystkim, którzy w domu i w kościele przygotowali Im to wielkie święto. Po Mszy św., otrzymały chlebki obrazujące Chleb, który Jezus łamał dla swoich uczniów w czasie Ostatniej Wieczerzy, i którym miały podzielić się wśród rodziców, rodziny i zaproszonych gości.

Na pamiątkę tego ważnego dnia, zrobiono dzieciom grupowe zdjęcie a następnie otrzymały pamiątkowy obrazek.
Po Uroczystości, której towarzyszyła atmosfera modlitwy, skupienia ale i radości, każde dziecko w otoczeniu najbliższych udało się na rodzinny obiad. Życzę dzieciom, aby 23 sierpnia 2020 roku, długo oczekiwany Dzień Pierwszej Komunii św. został zapamiętany jako jeden z najpiękniejszych ich w życiu.

Jeszcze raz, bardzo serdecznie DZIĘKUJĘ Rodzicom dzieci za piękne przygotowanie kościoła i bardzo miłą, życzliwą współpracę w przygotowaniu dzieci do Uroczystości Pierwszej Komunii św.”

Bóg zapłać!!!
Pani katechetka Krystyna Antczak

Foto: Adam Świtała

Leave a Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.