100. rocznica Cudu nad Wisłą

15
sie

15.08.2020 r. w naszej Ojczyźnie obchodziliśmy 100. rocznicę zwycięstwa Polaków w Bitwie Warszawskiej w 1920 r., które ocaliło chrześcijańską cywilizację w Europie.
Bitwa ta przekreśliła bolszewickie plany Rosji podboju nie tylko Polski, ale i Europy. Błagalna modlitwa całego narodu i jego zjednoczenie doprowadziła do zwycięstwa nad bolszewikami w Radzyminie, co zostało określone jako Cud nad Wisłą dzięki wstawiennictwu Królowej Polski.

Ordynariusz naszej diecezji Ks. Bp Tadeusz Litński wydał 07.08.2020 r. Komunikat dotyczący rocznicy „Cudu nad Wisłą”. Polecił w każdym kościele parafialnym naszej diecezji zorganizowanie 14 sierpnia w piątek wspólnej modlitwy w intencji Ojczyzny w formie adoracji Najświętszego Sakramentu.

Nasza parafia odpowiedziała na apel ks. Biskupa, by uczcić modlitwą to wielkie wydarzenie zwycięskiej Bitwy Warszawskiej i połączyć się w ogólnopolskim czuwaniu i dziękczynieniu za to wydarzenie.
O godz. 18:30 odbyła się Msza wieczorna, po której zosłał wystawiony Najświętszy Sakrament. Ks. Proboszcz Jerzy Kordiak wraz z wiernymi odmawiał Różaniec w intencji Ojczyzny, który prowadził Parafialny Żywy Różaniec wraz z Wspólnotą Królowej Pokoju. Po różańcu parafialnie mogli w ciszy adorować Pana Jezusa przed Najświętszym Sakramencie.

Leave a Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.