Parafialny Żywy Różaniec


Intencje Modlitewne Żywego Różańca  –  STYCZEŃ 2023

Tajemnice Radosneintencja ogólna :
Módlmy się, aby wychowawcy byli wiarygodnymi świadkami, ucząc braterstwa zamiast rywalizacji i wspierając przede wszystkim wrażliwych młodych ludzi.

Tajemnice Światłaintencja ewangelizacyjna : Aby poprzez dobrą wolę i miłość braterską, dzięki łasce Ducha Świętego, zostały przezwyciężone podziały wśród chrześcijan.

Tajemnice Bolesneintencja misyjna:
O Boże błogosławieństwo dla Misjonarek i Misjonarzy z naszej Ojczyzny.

Tajemnice Chwalebneintencja parafialna : O Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla wszystkich parafian w Nowym Roku Pańskim 2023.


List otwarty ks. bp Tadeusza Lityńskiego do Wspólnot Żywego Różańca i Apostolatu „Margaretka” oraz wszystkich, którym bliska jest modlitwa różańcowa


Historia i działalność Parafialnego Żywego Różańca

Najstarszą i największą wspólnotą modlącą się i żywo działającą w naszej parafii są Róże Żywego Różańca.

Opiekunem duchowym Parafialnego Żywego Różańca jest Proboszcz ks. kan. Jerzy Kordiak, a głównym zelatorem od 2003r. – Grażyna Matysiak, a poprzedniczkami były: Wanda Woźniak i Augustyna Skałecka.

Całość Żywego Różańca stanowi: 13 Róż żeńskich i 2 Róże męskie.

W 2002r. z inicjatywy Proboszcza ks. kan. Jerzego Kordiaka Róże obrały swoich świętych patronów.

Róże Różańcowe w naszej parafii:

Lp.Nazwa RóżyZelatorka/Zelator
1.św. AgnieszkiElżbieta Mazurek
2.św. AnnyDorota Janek
3.św.  BarbaryAniela Niemiec
4.św. BernadettyElżbieta Kwiatek
5.św. FaustynyIlona Małycha
6.św. FranciszkaMarek Jasiński
7.św. HelenyIrena Kwaśniewska
8.św. JózefaEdmund Białasik
9.św. KatarzynyAnna Kubiak
10.św. KingiGrażyna Matysiak
11.św. ŁucjiStefania Ratajczak
12.Macierzyństwa NMPTeresa  Płachta
13.św. Marii GorettiIrena Nowak
14.św. MonikiMaria Sprynger
15.św. WeronikiCecylia  Lisek

07.10.2015r. Zelatorzy Róż Żywego Różańca z opiekunem duchowym Proboszczem ks. kan. Jerzym Kordiakiem07.10.2015r.         Zelatorzy Róż Żywego Różańca z opiekunem duchowym Proboszczem ks. kan. Jerzym Kordiakiem

 • Każda członkini i każdy członek Żywego Różańca posiada legitymację przynależności do Wspólnoty. Żywy Różaniec posiada swój sztandar, który reprezentuje nas na wszystkich procesjach jakie są w naszej parafii, na spotkaniach Róż Żywego Różańca całej diecezji w Rokitnie, a także w ostatniej drodze członków Żywego Różańca.
 • Spotykamy się na comiesięcznym nabożeństwie w pierwszą niedzielę miesiąca, na którym udzielane jest błogosławieństwo, zmiana tajemnic oraz skierowane jest Słowo Boże.
 • Członkowie Żywego Różańca należą również do innych grup i wspólnot działających w naszej parafii – gdzie można nas zauważyć!
 • W czasie Adwentu przed Mszą św. Róże odmawiają dziesiątkę Różańca św. w intencji naszej parafii, a wybrana delegacja zapala świecę roratnią i uczestniczą w pełni we Mszy św.
 • W Wielki Piątek adorujemy Pana Jezusa w ciemnicy, w Wielką Sobotę przy grobie, a w poranek Zmartwychwstania uczestniczymy w procesji oświecając Panu Jezusowi drogę naszymi gromnicami.
 • Z gromnicami chodzimy na każdą procesję jak Boże Ciało oraz całą oktawę i jej zakończenie w kościele p.w. Św. Apostołów Piotra i Pawła. Ponadto w innych uroczystościach gdzie Pan Jezus wychodzi ze świątyni, aby być na ulicach naszego miasta.
 • Naszym celem jak przysługuje Żywemu Różańcowi jest nieustanna modlitwa, którą można pogłębić i rozważać w czwartkowe czuwania przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, gdzie jest to czas wyciszenia i zadumy.

Co miesiąc poszczególne Róże zamawiają i uczestniczą w Mszach św. w następujących intencjach:

 • za Ojca św.,
 • za kapłanów, którzy pochodzą z naszej parafii oraz za aktualnie pracujących,
 • o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne,
 • za chorych i cierpiących z Róż Żywego Różańca w dzień kiedy przypadają imieniny danego patrona,
 • za zmarłe matki i ojców z Róż,
 • Msze św. dziękczynne z okazji imienin i jubileuszy kapłanów,
 • co roku 7.10. odprawiana jest Msza św. w intencji całego Żywego Różańca.

Ponadto Parafialny Żywy Różaniec realizuje następujące zadania:

 • organizacja w okresie Bożego Narodzenia spotkania podczas którego jest dzielenie się opłatkiem i śpiewanie kolęd,

21.01.09 opl zyw. rozan IMG_0032 21.01.2009r. spotkanie opłatkowe Róż Żywego Różańca

 • wyjazdy na Noce Fatimskie do Rokitna od m-ca maja do października,
 • rozprowadzanie miesięcznika „Różaniec” wśród członków (60 egzemplarzy).

AKTUALNOŚCI

01.10.2022 Diecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca i Apostolstwa Margaretka do Rokitna

„W sobotę 01. 10. 2022 r. odbyła się Diecezjalna pielgrzymka Róż Żywego Różańca do Rokitna. Ze Zbąszynka udała się grupa pielgrzymów, której przewodniczył ks. Andrzej Drutel z Kosieczyna.
Przy pięknej pogodzie pielgrzymów powitał ks. kustosz Marcin Kliszcz i przedstawił plan organizacyjny pielgrzymki. Odbyła się procesja ze sztandarami dróżkami rokitniańskimi w czasie której Wspólnota Żywego Różańca z Grodowca prowadziła różaniec.

Następnie ks. dr Bogdan Michalski przedstawił życiorys i życie błogosławionej Pauliny Jaricot – założycielki Różańca Świętego.
„Jak pięknie żyć i świadczyć o Chrystusie wszędzie tam , gdzie jesteśmy.” czytaj więcej i foto galeria z pielgrzymki


03-04.06.2022 r. X Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca na Jasną Górę

W dniach 03-04.06.2022 roku odbyła się X OGÓLNOPOLSKA PIELGRZYMKA ŻYWEGO RÓŻAŃCA NA JASNĄ GÓRĘ. Tegorocznym hasłem pielgrzymki było: „UCZYNIĆ RÓŻANIEC MODLITWĄ WSZYSTKICH”. Nasz Parafialny Żywy Różaniec reprezentowało małżeństwo Ewa i Marek Jasińscy. Pan Marek jest zelatorem Róży św. Franciszka.


02.10.2021 r. Diecezjalna Pielgrzymka Róż Żywego Różańca do Rokitna

„Tłumy pielgrzymów zgromadził diecezjalny odpust Róż Żywego Różańca u Matuchny Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie 02.10.2021 r.
„Z naszej parafii udała się mała grupa 21 osób, która głęboko przeżywała modlitwę różańcową, prowadzoną przez kustosza ks. Piotra Bortnika. Modlitwie różańcowej towarzyszyły czytania fragmentów z listów bł. kardynała Stefana Wyszyńskiego, a śpiewem ubogacał zespół Ojców Kapucynów „Nowo Narodzeni” z Gorzowa Wlkp
czytaj więcej i galeria zdjęć


03.10.2020 r.    Pielgrzymka Róż Żywego Różańca do Rokitna

„Mimio tak trudnych czasów pandemii panującej na całym świecie i w Polsce do Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie 03.10.2020 r. udali się na pielgrzymkę, jak co roku, członkowie naszego Parafialnego Żywego Różańca. Z całej diecezji przybyło do Rokitna około 3 tysięcy pielgrzymów.
Z naszej parafii udało się 20 śmiałków. Po powitaniu przez ks. kustosza Piotra Bortnika na dróżki rokitniańskie wyruszyły sztandary, aby razem ze zgromadzonymi odmówić różaniec, który prowadził ks. Zbigniew Kocoń i pielgrzymi ze Świebodzina.. czytaj więcej


12.01.2020 r.   Spotkanie Opłatkowe Parafialnego Żywego Różańca

„W niedzielę 12 stycznia 2020 r. w Domu Parafialnym odbyło się coroczne spotkanie opłatkowe Żywego Różańca. Spotkanie rozpoczął ks. Proboszcz Jerzy Kordiak kolendą „Wśród nocnej ciszy”, a ks. Jakub Świątek odczytał fragment Ewangelii. Opiekun Żywego Różańca ks. kan. Jerzy Kordiak podziękował zelatorom i zelatorkom oraz całemu Żywemu Różańcowi za czynny udział w życiu parafii… czytaj dalej i foto06-08.12.2019 r.   Diecezjalne Dni Skupienia Żywego Różańca

„W dniach od 6 do 8 grudnia 2019 roku w Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie odbyły się Diecezjalne Dni Skupienia Żywego Różańca. Na te Dni zaproszone były zelatorki z niektórych parafii naszego dekanatu. Było nas około 25 osób. Z naszej parafii uczestniczyły w tych Dniach Skupienia 2 osoby – główna zelatorka Grażyna Matysiak oraz zelatorka Róży Macierzyństwa Najświętszej Maryji Panny, Teresa Płachta. Opiekował się nami kustosz sanktuarium ks. Piotr Bortnik.  Sobotniej, uroczystej Mszy św. przewodniczył J.E. ks. bp Tadeusz Lityński, podczas której wygłosił homilięczytaj dalej i fotoUczestnicy Diecezjalnych Dni Skupienia Róż Żywego Różańca z ks. bp Tadeuszem Lityńskim


05.10.2019 r.   Pielgrzymka Róż Żywego Różańca do Rokitna

05.10.2019 r. w Rokitnie odbył się coroczny diecezjalny odpust Kół Żywego Różańca i Apostolstwa Margaretka. 30 osobowa grupa ze Zbąszynka również udała się do Rokitna, aby uczestniczyć w tej uroczystości. Modlitwę pielgrzymi rozpoczęli Różańcem świętym prowadzonym przez parafian ze Świebodzina. O godz. 11:0 rozpoczął się koncert Andrzeja Batora pt. ” Zaufaj Maryi”czytaj dalej i foto05.10.2019 r. członkowie Parafialnego Kół Żywego Różańca na pielgrzymce w Rokitnie


12.04.2019r.   XVIII Nabożeństwo Kalwarii Rokitniańskiej

12.04.2019 r. grupa 15 osób pod przewodnictwem głównej zelatorki Parafialnego Żywego Różańca Grażyny Matysiak wyjechała do Rokitna, aby przeżyć „Mękę i śmierć Pana  Jezusa” biorąc udział w Kalwaryjskiej Drodze Krzyżowej. Jechała z nami s. Laura Kaczmarek, misjonarka w Afryce, która przyleciała na świąteczny urlop do rodziny. Przygotowaniem do nabożeństwa Drogi Krzyżowej była Godzina Miłosierdzia prowadzona przez Siostry ze Zgromadzenia Jezusa Miłosiernego…  czytaj dalej i foto


13.01.2019r.    Spotkanie opłatkowe

Tradycyjnie w drugą niedzielę stycznia 13.01. w salce parafialnej spotkali się członkowie Róż Żywego Różańca, aby podzielić się opłatkiem i złożyć sobie życzenia na Nowy 2019 Rok. Kolędą „Wśród nocnej ciszy” Proboszcz ks. kan. Jerzy Kordiak rozpoczął spotkanie, a ks. Jakub Świątek odczytał Ewangelię. Ze względów zdrowotnych nie dotarł ks. dr Dariusz Wołczeckiczytaj dalej i foto


06.10.2018 r.   Pielgrzymka Róż Żywego Różańca do Rokitna

„Coroczna Pielgrzymka Róż Żywego Różańca odbyła się 06.10.2018r. Uczestniczyło tylko 37 osób. Uroczystości rozpoczęły się o godz. 10:00 Różańcem świętym prowadzonym przez parafian ze Świebodzina w procesji dróżkami w ogrodach Rokitniańskich, w której uczestniczyły wszystkie sztandary i feletrony oraz wierni. Wśród sztandarów niesiono także sztandar różańcowy z naszej parafii. Następnie ks. Robert Kufel wygłosił konferencję, której tematem była historia przybycia cudownego Obrazu do Rokitna. W dalszej części swoim świadectwem powrotu do kościoła podzielił się z nami pan Andrzej Maszczyński.  W międzyczasie przygrywała Orkiestra Dęta ze Świebodzinaczytaj dalej i galeria zdjęć


05.08.2018 r.    Noc Fatimska w Rokitnie05.08.2018 r. Uczestnicy Nocy Fatimskiej w Rokitnie z byłym Wikariuszem ks. Krzysztofem Dulnym


23.03.2018  Kalwaria Rokitniańska

23.03.2018r. mała grupa 17 osób wyjechała do Rokitna, aby przeżyć „Mękę i śmierć Pana Jezusa” biorąc udział w Kalwaryjskiej Drodze Krzyżowej. Przygotowaniem była Godzina Miłosierdzia prowadzona przez siostry zakonne , następnie Msza św. z udziałem przybyłych kapłanów, której przewodniczył ks. Kustosz Piotr Bortnik.
Ks. Kustosz Piotr Bortnik wraz z ks. Krzysztofem Dulnym czytali rozważania w czasie Drogi Krzyżowej. Tematem były nauczania Papieża Seniora Benedykta XVI oraz modlitwy o beatyfikację ks. Biskupa Wilhelma Plutyczytaj dalej i foto


14.01.2018   Spotkanie opłatkowe

„W niedzielne popołudnie 14.01.2018r. członkowie Róż Żywego Różańca spotkali się w salce parafialnej, aby podzielić się opłatkiem i złożyć sobie życzenia na Nowy 2018 Rok. Kolędą „Wśród nocnej ciszy” Proboszcz ks. kan. Jerzy Kordiak rozpoczął spotkanie. Następnie ks. kleryk Mateusz Topolski przeczytał fragment Ewangelii… czytaj dalejGaleria zdjęć:14.01.2018 Spotkanie opłatkowe Parafialnego Żywego Różańca

zobacz
więcej
zdjęć

07.10.2017   Pielgrzymka Żywego Różańca do Rokitna

„Jak co roku 07 października w święto Matki Bożej Różańcowej, z błogosławieństwem Wikariusza ks. Jakuba Świątka, ze Zbąszynka wyjechała z ks. klerykiem Mateuszem Topolskim grupa 47 członków z Róż Żywego Różańca na Diecezjalne spotkanie do Rokitna. Spotkanie tym razem zbiegło się z obecnością figury Matuchny Fatimskiej, która pielgrzymowała przez cały miesiąc po naszej diecezji, a w Rokitnie kończyła swoją obecność. O godz. 10:00 odbyło się uroczyste wprowadzenie figury Matki Bożej Fatimskiej. Następnie wystawiono Najświętszy Sakrament i rozważano IV część Różańca św.- tajemnice chwalebne, które prowadziła Wspólnota ze Szprotawy… czytaj dalej i fotoGaleria zdjęć:07.10.2017 Pielgrzymka Żywego Różańca do Rokitna

zobacz
więcej
zdjęć

08.01.2017    Spotkanie opłatkowe Parafialnego Żywego Różańca

08-01-17-oplatek-pzr-8

„W niedzielne popołudnie 08.01.2017r. członkowie Róż Żywego Różańca spotkali się w salce parafialnej, aby podzielić się opłatkiem i złożyć życzenia na Nowy 2017 Rok.
Kolędą „Wśród nocnej ciszy” Proboszcz ks. kan. Jerzy Kordiak rozpoczął spotkanie. Opiekun grupy odczytał Ewangelię i wszystkim zebranym serdecznie podziękował za całoroczną pracę i zachęcał do dalszej współpracy… czytaj dalej i zdjęcia

08-01-17-oplatek-pzr-1

02.10.2016  Diecezjalna Pielgrzymka Róż Żywego Różańca do Rokitna

02.10.16 Zywy Rozan Rokit (3)

02.10.2016r.  54-osobowa grupa pielgrzymów pojechała do Matuchny Cierpliwie Słuchającej na coroczną pielgrzymkę Róż Żywego Różańca.  Matuchna przywitała nas piękną pogodą i uroczystości rozpoczęły się Różańcem św. prowadzonym przez Fatimską Grupę Różańcową z Łagowa. W tym czasie wszystkie sztandary i feletrony wyszły w procesji dróżkami w ogrodach Rokitniańskich. Następnie wysłuchaliśmy bogatej w słowach i przykładach konferencji dr Jacka Szulca ginekologa-położnika na temat In Vitro.  Mszy św. przewodniczył Ordynariusz ks. Bisup Tadeusz Lityński, w koncelebrze ks. Biskupa Pawła Sochy oraz księży opiekunów Kół Żywego Różańca całej naszej diecezji… czytaj dalej i zdjęcia 

02.10.16 Zywy Rozan Rokit (4)

10.01.2016r.  Spotkanie  opłatkowe

10.01.16 Oplatek Zyw Roz (12)

10.01.2016r. o godz. 15,00 odbyło się coroczne spotkanie Róż Żywego Różańca. Spotkanie rozpoczął ks. Proboszcz Jerzy Kordiak opiekun grupy kolędą „Wśród nocnej ciszy”, a ks. Diakon Mateusz Szerwiński odczytał fragment Ewangelii. Następnie ks. Proboszcz podziękował zelatorkom i całemu Żywemu Różańcowi za całoroczną pracę oraz za uczestnictwo w Mszach św. w zwykłe dni…. czytaj więcej i galeria zdjęć 

10.01.16 Oplatek Zyw Roz (6)

07.10.2015r.   Wspomnienie NMP Różańcowej

SONY DSC

W tym dniu o godz. 18,30 została odprawiona uroczysta dziękczynno-błagalna Msza św. w intencji Parafialnego Żywego Różańca.
Mszę św. poprzedziło Nabożeństwo Różańcowe, które prowadził Proboszcz  ks. kan. Jerzy Kordiak, a rozważania tajemnic chwalebnych i poszczególne dziesiątki Różańca odmawiali przedstawiciele Parafialnego Żywego Różańca.  Mszę św. celebrował ks. Proboszcz, który wygłosił także homilię na temat wielkiego znaczenia przynależności do Żywego Różańca i Jego wielkiej roli w życiu całej parafii…. czytaj więcej i galeria zdjęć07.10.2015r. Zelatorzy Róż Żywego Różańca z opiekunem duchowym Proboszczem ks. kan. Jerzym Kordiakiem07.10.2015r.         Zelatorzy Róż Żywego Różańca z opiekunem duchowym Proboszczem ks. kan. Jerzym Kordiakiem


04.10.2015r.    Pielgrzymka Róż Żywego Różańca do Rokitna

04.10.15 Pielgrz Zyw Roz do Rokit (5)

„04.10.2015r. o godz. 8,30 grupa 41 osób wyjechała na coroczną pielgrzymkę Róż Żywego Różańca do Rokitna.
O godz. 10,00 przedstawiciele Żywego Różańca wyruszyli ze sztandarami na dróżki różańcowe.
Różaniec prowadziła Wspólnota ze Świebodzina, a towarzyszyła im scholka ze Skwierzyny. Czas do katechezy uświetniła solistka z Zielonej Góry Bogusława Tarasiewicz…. czytaj więcej

04.10.15 Pielgrz Zyw Roz do Rokit (24)


05.10.2014r.  Diecezjalna Pielgrzymka Róż Żywego Różańca do Rokitna

W tym dniu odbyła się coroczna Diecezjalna Pielgrzymka Róż Żywego Różańca do Rokitna. Pojechało 50 osób. Wspólne modlitwy rozpoczęły się wyjściem na ścieżki różańcowe sztandarów i feletronów przywiezionych przez pielgrzymów. Różaniec prowadziła wspólnota kościoła pw. Św. Michała Archanioła ze Świebodzina…. czytaj więcej

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

06.10.2013r.  Diecezjalna  Pielgrzymka Róż Żywego Różańca do Rokitna 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

„Różaniec w swojej prostocie i głębi pozostaje modlitwą o wielkim znaczeniu przynosząc owoce świętości.
Dlatego też 06.10.2013r. odbyła się coroczna Diecezjalna Pielgrzymka Róż Żywego Różańca do Rokitna. Ze Zbąszynka o godz. 8,15 wyjechała 50 osobowa grupa pielgrzymów miłujących Różaniec Święty.
Spotkanie u Matki Cierpliwie Słuchającej rozpoczęliśmy różańcem prowadzonym przez Wspólnotę ze Świebodzina. W trakcie rozważań śpiewał zespół „Błękit” z Ołoboku. Czas, który pozostał do rozpoczęcia Mszy św. wypełnił pieśniami religijnymi zespół z Babimostu „Diverso”.
Siostry Loretanki z Redakcji „Różańca” s. Maria i s. Katarzyna opowiedziały jak Różaniec Święty towarzyszy im w trakcie pracy w drukarni. Jak to razem z chórem Aniołów można modlić się bez paciorków różańca.
Mszę św. celebrowało 50 kapłanów po przewodnictwem ks. Bp Stefana Regmunta, a homilię wygłosił kustosz ks. dr Józef Tomiak, diecezjalny moderator Żywego Różańca.
Pielgrzymkę  zakończyliśmy zawierzeniem przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej, że Różaniec to wielki oręż przeciwko złu.
Główny zelator Parafialnego Żywego Różańca: Grażyna Matysiak .”  Pielgrzymi z Parafialnego Żywego Różańca z opiekunem duchowym ks. Proboszczem Jerzym KordiakiemPielgrzymi z Parafialnego Żywego Różańca z opiekunem duchowym ks. Proboszczem Jerzym Kordiakiem.


27-28.04.2013r. Rekolekcje zelatorów Żywego Różańca w Rokitnie

IMG_7168

W tych dniach w Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie odbyły się Rekolekcje formacyjne dla zelatorów Żywego Różańca dekanatu Babimost i Gorzów Wlkp-Chrystusa Króla. Z naszej parafii w rekolekcjach udział wzięło 10 osób: Grażyna Matysiak, Maria Sprynger, Aniela Niemiec, Marek Jasiński, Anna Kubiak, Gabriela Splisteser, Halina Szofer, Ewa Zwiernik, Teresa Płachta i Dorota Janek.
Podczas Rekolekcji rozważano życie założycielki Żywego Różańca Pauliny Jaricot, przesłanie bł. Jana Pawła II zawarte w liście o różańcu „Rosarium Virginis Mariae”, apel Prymasa Wyszyńskiego z 1947r. oraz zatwierdzony w 2012r. przez KEP Statut Żywego Różańca.
Uczestnicy Rekolekcji obejrzeli film o objawieniach w Fatimie i dzielili się osobistymi doświadczeniami. (Foto ze Strony Sanktuarium wykonane przez ks. Marcina Kliszcza) IMG_6788uczestnicy Rekolekcji Żywego Różańca w Rokitnie, 27-28.04.2013r.


22.03.2013 r.  Droga Krzyżowa na Kalwarii Rokitniańskiej

Rokitno – to spokojne i przyjazne miejsce, w którym z pomocą Matuchny Bożej można przemyśleć wiele spraw i rozwiązać wszelkie problemy. Dlatego 22.03.2013 r. grupa parafian ze Zbąszynka i Chociszewa udała się do Rokitna na przeżycie Męki Pana Naszego Jezusa Chrystusa uczestnicząc w 32 stacjach Kalwarii Rokitniańskiej. Była ona  poświęcona Słudze Bożemu ks. Biskupowi Wilhelmowi Plucie. Wśród wielu księży i zgromadzonej rodziny ks. Biskupa był kapłan odpowiedzialny za beatyfikację Sługi Bożego w naszej diecezji ks. dr. Dariusz Gronowski. (Informację napisała – Grażyna Matysiak)


13.01.2013 r.    Spotkanie opłatkowe

c69fbb37797e4290a675e1a975b49eab

 W Domu Parafialnym o godz. 15,00 odbyło się coroczne spotkanie opłatkowe Róż Żywego Różańca. Spotkanie rozpoczął opiekun grupy ks. kan. Jerzy Kordiak – Proboszcz parafii powitaniem zgromadzonych. Zaśpiewaliśmy wspólnie kolędę, ks. Proboszcz odczytał fragment Ewangelii.
W podniosłej i wzruszającej atmosferze przebiegało łamanie się opłatkiem i wzajemne składanie życzeń w trakcie których dołączył ks. Damian Kołodziej – wikariusz parafii. Całej uroczystości towarzyszył miły nastrój, urozmaicony śpiewem kolęd, a także wybornym poczęstunkiem przygotowanym przez p. Anielę Niemiec, p. Annę Kubiak, p. Halinę Szofer, p. Grażynę Matysiak.
Na zakończenie ks. Proboszcz podziękował Różom Żywego Różańca za zaangażowanie w życiu parafii w ciągu całego roku i udzielił Błogosławieństwa Bożego.


07.10.2012 r. – Pielgrzymka Róż Różańcowych do Rokitna

07.10.2012 r. odbyła się coroczna Pielgrzymka Róż Żywego Różańca do Rokitna, aby tam na Wzgórzu Rokitniańskim wraz z pielgrzymami z całej Diecezji modlić się o wzrost wiary i modlitwy różańcowej wśród dzieci i młodzieży. Różaniec prowadziła scholka z miejscowości Hyciny. Muzyczną niespodzianką był zespół ludowy z Małopolski i Wielkopolski „Siewcy Lednicy.
Ukoronowaniem całej pielgrzymki była Msza św. , która celebrował Jego Ekscelencja ks. Biskup Stefan Regmunt wraz z przybyłymi licznie kapłanami. W czasie Mszy św. śpiewał chór z Kontr katedry z Zielonej Góry. W pielgrzymce uczestniczyło 43 członków z Róż Żywego Różańca pod przewodnictwem Proboszcza naszej parafii ks. kanonika Jerzego Kordiaka.


Wyjazdy na Noce Fatimskie do Rokitna

„W pierwsze soboty miesiąca począwszy od czerwca do września w naszej parafii są organizowane przez Żywy Różaniec wyjazdy do Rokitna. W tym roku dzięki życzliwości p. Burmistrza Wiesława Czyczerskiego odbyły się już dwa wyjazdy. jest nas mało, ale wdzięczni Panu Bogu za tych chętnych możemy spotkać się z Matuchną Cierpliwie Słuchającą i spędzić czas na skupieniu, modlitwie i zawierzeniu Jej wszystkich naszych spraw osobistych, ale i tych związanych z naszą parafią.
Będzie jeszcze jeden wyjazd, na który już serdecznie zapraszam w pierwszą sobotę września, a dofinansuje go ks. Proboszcz naszej parafii ks. kan. Jerzy Kordiak.
Zabieramy po drodze wszystkich chętnych z Kosieczyna, Dąbrówki Wlkp., Rogozińca, Chociszewa i Lutola Suchego.
04.08.2012r. Grażyna Matysiak – organizatorka wyjazdów na Noce Fatimskie.OLYMPUS DIGITAL CAMERA 04.08.2012 uczestnicy wyjazdu na Noc Fatimską do Rokitna


08.01.2012 r.   Spotkanie opłatkowe Róż  Żywego Różańca

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Spotkanie odbyło się w Domu Parafialnym, które rozpoczął Proboszcz ks. kan. Jerzy Kordiak, opiekun grupy, kolędą i odczytał fragment Ewangelii dot. Narodzenia Pana Jezusa. Następnie podziękował zelatorkom i całemu Żywemu Różańcowi za czwartkowe Adoracje, za zapalanie świecy roratniej i uczestnictwo we Mszy św. przez cały Adwent oraz za zaangażowanie Róż Żywego Różańca w życie parafii i w grupach działających w naszej parafii.
Szczególnie podziękował za zamawiane Msze św. o powołania kapłańskie i zakonne jak również za Msze św. imieninowe kapłanów, którzy pracują w naszej parafii. Gdy wszyscy łamali się opłatkiem i składali sobie życzenia dołączył do grupy po Mszy św. w Chlastawie Wikariusz ks. Damian Kołodziej, na którego wszyscy czekali.
Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze przy wspólnym śpiewie kolęd i przygotowanym przez przedstawicieli Róż Żywego Różańca poczęstunku. Wspólna modlitwa zakończyła spotkanie.
(informację opracowała główna Zelatorka Parafialnego Żywego Różańca – Grażyna Matysiak)


02.10.2011 r. Spotkanie Róż Różańcowych z diecezji w Rokitnie

W tym dniu odbyła się coroczna diecezjalna Pielgrzymka Róż Żywego Różańca do Matki Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie. Pielgrzymi uczestniczyli w Różańcu, który prowadziła grupa ze Świebodzina. Miłą niespodzianką był koncert mandolinistów oraz piękne świadectwo siostry zakonnej z Warszawy. Tematem był różaniec, a przede wszystkim jak przekonać młodych ludzi, że ta modlitwa nie jest monotonna i nudna. Ukoronowaniem całej pielgrzymki była Msza św. celebrowana przez Jego Ekscelencje ks. Bp Stefana Regmunta i przybyłych kapłanów, opiekunów Kół Żywego Różańca. Ksiądz biskup wygłosił homilię i udzielił pasterskiego błogosławieństwa. W pielgrzymce uczestniczyło 43 członków Żywego Różańca pod przewodnictwem Proboszcza ks. kan. Jerzego Kordiaka, a pielgrzymkę zorganizowała główna zelatorka Parafialnego Żywego Różańca Grażyna Matysiak.


FOTO ARCHIWUM

01.10.2022 pielgrzymi Parafialnego Żywego Różańca z ks. Proboszczem Jerzym Kordiakiem w Rokitnie

02.10.2021 r. – członkowie PŻR na Diecezjalnej pielgrzymce w Rokitnie z opiekunem duchowym ks. Proboszczem Jerzym Kordiakiem i byłym Wikariuszem ks. Norbertem Lasotą

05.10.2019 r. członkowie Parafialnego Kół Żywego Różańca na pielgrzymce w Rokitnie06.010.2018r. Uczestnicy Pielgrzymki Róż Żywego Różańca do Rokitna z ks. Proboszczem kan. Jerzym Kordiakiem05.08.2018 r. Uczestnicy Nocy Fatimskiej w Rokitnie z byłym Wikariuszem ks. Krzysztofem Dulnym07.10.2017 Parafialny Żywy Różaniec na dorocznej pielgrzymce w Rokitnie02.10.2016 Parafialny Żywy Różaniec na dorocznej pielgrzymce w Rokitnie02.10.2016 Parafialny Żywy Różaniec na dorocznej pielgrzymce w RokitnieOLYMPUS DIGITAL CAMERA09.01.2011 r.  spotkanie opłatkowe przedstawicieli Róż Żywego RóżańcaSONY DSC03.06.2010 r.    Boże Ciało21.01.09 opl zyw. rozan IMG_003221.01.2009 r.   spotkanie opłatkowe11.10.2008 Sztand. Zywy Roz odpust par11.10.2008 r.   Odpust Parafialny – procesja wokół kościoła10.2008 Zywy Roz w Rokitnie10.2008 r.   Pielgrzymka Żywego Różańca do RokitnaOLYMPUS DIGITAL CAMERA22.05.2008 r.   sztandar Żywego Różańca podczas procesji Bożego Ciała15.01.2008 spot opl ZR15.01.2008 r.   spotkanie opłatkowe w Domu Parafialnym26.02.2007r. Zelatorzy Róż Żywego Różańca z Proboszczem ks. kan. Jerzym Kordiakiem26.02.2007r.Zelatorzy Róż Żywego Różańca z Proboszczem ks. kan. Jerzym Kordiakiem01.10.2006 Zywy Rozaniec na piel do Rokitna01.10.2006 r.  przed wyjazdem na Pielgrzymkę Róż Różańcowych do Rokitna02.10.2005 Par.Zywy Roz. Rokitno02.10.2005 r.   Pielgrzymka Róż Żywego Różańca z naszej diecezji do Rokitna