Diecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca i Apostolstwa Margaretka do Rokitna

01
paź

„W sobotę 01. 10. 2022 r. odbyła się Diecezjalna pielgrzymka Róż Żywego Różańca do Rokitna. Ze Zbąszynka udała się grupa pielgrzymów, której przewodniczył ks. Andrzej Drutel z Kosieczyna.

Przy pięknej pogodzie pielgrzymów powitał ks. kustosz Marcin Kliszcz i przedstawił plan organizacyjny pielgrzymki.

Odbyła się procesja ze sztandarami dróżkami rokitniańskimi w czasie której Wspólnota Żywego Różańca z Grodowca prowadzała różaniec.

Następnie ks. dr Bogdan Michalski przedstawił życiorys i życie błogosławionej Pauliny Jaricot – założycielki Różańca Świętego.
„Jak pięknie żyć i świadczyć o Chrystusie wszędzie tam , gdzie jesteśmy.”

Głównym punktem pielgrzymki była Msza Św. pod przewodnictwem ks. Biskupa Adriana Puta, któremu towarzyszyli kapłani – opiekunowie Róż Żywego Różańca w naszej diecezji. Ks. Biskup zachęcał do modlitwy różańcowej, którą kultywowała Bł. Paulina Jaroicot, modlitwa która jest motorem do życia w pokorze i aby modlić się do Jezusa przez Maryję, a będziemy zbawieni. Prosił abyśmy modlili się o odświeżenie Żywego Różańca młodymi ludźmi, aby chętnie odmawiali tą piękną modlitwę.” (relacja: Grażyna Matysiak – główna zelatorka Parafialnego ŻR)

Foto: Marek Jasiński

FOTO GALERIA Z PIELGRZYMKI: