Ruch Rodzin Nazaretańskich

rodziny_nazaretan_logo

Więcej o Ruchu Rodzin Nazaretańskich na ogólnopolskiej stronie internetowej – www.rrn.info.pl

Wspólnota Ruchu Rodzin Nazaretańskich w naszej Parafii formalnie istnieje od 28.04.2006r.

Opiekunem duchowym był ówczesny wikariusz ks. Krzysztof Dulny.

Animatorami świeckimi RRN w parafii są: Elżbieta i Andrzej Chromińscy.

Wspólnota liczy około 10 osób. Sympatyków biorących udział w corocznych rekolekcjach letnich czy zimowych jest około 25.

Moderatorem diecezjalnym RRN w naszej diecezji jest   ks. mgr Tadeusz STACHURA ,  a kontakt w diecezji: Ewa i Jerzy Dołęga e-mail: dowling@o2.pl

Ruch ten jest skierowany do wszystkich, którzy pragną przeżywać swoje życie głębiej, bardziej świadomie, poszukują Boga, stawiają relacje z Nim na pierwszym miejscu, zawierzając całe swoje życie Matce Bożej.

Do wspólnoty RRN należą rodziny z dziećmi, małżeństwa, pojedynczy małżonkowie, osoby samotne w różnym wieku i młodzież.

Stała formacja polega na udziale w:

  • konferencjach z duchowości RRN,
  • w spotkaniach małych grup parafialnych,
  • w dniach skupienia,
  • rekolekcjach zimowych i letnich.

W naszej parafii wspólnota spotyka się w każdą środę o godz. 19,30. Serdecznie zapraszamy!

Zapisy w naszej parafii i wszelkich informacji udzielają:

Elżbieta i Andrzej Chromińscy

tel. 68 384 76 99, 609 566 328 (Ela) lub 609 566 327 (Andrzej)

e-mail: ela-andrzej@wp.pl

Zapraszamy niewiasty do Wspólnoty Apostolstwa Rodzinnego


AKTUALNOŚCI

08-15.07.2017r.   Rekolekcje Ruchu Rodzin Nazaretańskich

„Jastarnia to kolejne miejsce na mapie Polski, w którym na letnich rekolekcjach gromadzą się członkowie Ruchu Rodzin Nazaretańskich. W dniach 08-15.07.2017r. spotkało się się tu ponad 500 osób z archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej, poznańskiej, wrocławskiej oraz diecezji legnickiej i zielonogórsko-gorzowskiej. Przypominaliśmy sobie sens i znaczenie słów „Jestem przy tobie” wypowiedzianych przez Maryję do św. Juana Diego, ale i kierowanych przez nas podczas Apelu Jasnogórskiego do Matki Bożej. Jej obecność i macierzyńską troskę odkrywaliśmy nie tylko w słowach i modlitwie, ale i w wydarzeniach – choćby w tym związanym z obecnością wśród nas Bp. Andrzeja Siemieniewskiego w środę 12 lipca. Z naszej parafii w rekolekcjach uczestniczyło ok. 15 osób”…. czytaj więcej o rekolekcjach

Pieśń: „Niepojęta Boża miłość”: Odtwarzacz muzyki00:0000:00Używaj strzałek do góry/do dołu aby zwiększyć lub zmniejszyć głośność.

Pieśń: „Mój mały ukochany synu”: Odtwarzacz muzyki00:0000:00Używaj strzałek do góry/do dołu aby zwiększyć lub zmniejszyć głośność.

30.04.2016r.  Dzień skupienia w Zielonej Górze

W dniu 30 kwietnia 2016r. Wspólnota Ruch Rodzin Nazaretańskich uczestniczyła w diecezjalnym dniu skupienia które odbyło sie w Parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Zielonej Górze. Również w tym dniu przeżywaliśmy 25 rocznicę święceń kapłańskich naszych kapłanów.
Nasi Kapłani: ks.Tadeusz, ks.Stanisław Klich oraz ks.Rafał Zendran i ks.Piotr Spychała.

30.11. 2013r.  Zawierzenie Ruchu Rodzin Nazaretańskich Matce Bożej

W sobotę, 30 listopada 2013 r., u stóp Matki Bożej Jasnogórskiej dokonało się zawierzenie Maryi całego Ruchu Rodzin Nazaretańskich. To szczególne dla nas wydarzenie miało miejsce podczas dorocznego ogólnopolskiego adwentowego dnia skupienia RRN, który w tym roku przebiegał pod hasłem: „Żyć zawierzeniem Maryi”….czytaj więcej

08-10.11.2013r.  Młodzież RRN w Myśliborzu

w dniach od 08-10.11.2013 w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Myśliborzu odbyło sie spotkanie młodzeży ze wspólnoty Ruchu Rodzin Nazaretańskich pod hasłem: „SESJA Z MATKĄ BOŻĄ”. Bóg działa cuda w sercach młodych ludzi. Wspaniały młody kościół,który się modlił!
Opiekunami spotkania byli ks.Zbigniew Tartak i ks. Maciej Piotrowski, a sesje prowadziły siostry ze Zgromadzenia Jezusa Miłosiernego z tego Sanktuarium.

06-13.07.2013r. Rekolekcje letnie RRN w Witowie i w Dzianiszu

W dniach 6-13.07.2013r. po raz kolejny wybraliśmy się do Witowa i Dzianisza aby tam przeżywać letnie rekolekcje. Tematem tegorocznych rekolekcji były słowa papieża Franciszka z Niedzieli Miłosierdzia: „Nie lękaj się twojej słabości, zaufaj Mi”, które Ojciec Święty włożył w usta Jezusa, patrzącego na Piotra po jego trzykrotnym zaparciu się.
Uczestniczyliśmy w ogólnopolskim dziękczynieniu za Statut RRN w Ludźmierzuczytaj więcej
Odwiedziliśmy Sanktuarium Matki Bożej na Krzeptówkach i na Bachledówce. Uczestniczyliśmy też w Drodze Krzyżowej na Płazówce. Nie zabrakło również wędrówek po górskich szlakach… galeria zdjęć

19.05.2013r.  Majówka Ruchu Rodzin Nazaretańskich w Wilkowie

19.05.2013r. w Wilkowie k/Świebodzina odbyło się spotkanie majowe wspólnoty Ruchu Rodzin Nazaretańskich z diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej. Eucharystii przewodniczył ks. Stanisław Klich, a konferencje wygłosił ks. Aleksander Werstler.
Po uroczystej Eucharystii udaliśmy się na poczęstunek wraz ze śpiewem….foto w galerii RRN Zielonej Góry

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Galeria zdjęć:19.05.2013 Majówka RRN w Wilkowie

zobacz
więcej
zdjęć

24-27.01.2013r.  Zimowe rekolekcje Ruchu Rodzin Nazaretańskich w Licheniu

„Żyć wiarą w codzienności” – to temat tegorocznych zimowych rekolekcji Ruchu Rodzin Nazaretańskich archidiecezji poznańskiej, szczecińsko-kamieńskiej, wrocławskiej oraz diecezji legnickiej i zielonogórsko-gorzowskiej, które odbywały się w dniach 24-27 stycznia br. w Sanktuarium Matki Bożej w Licheniu Starym koło Konina.
Przez cztery dni Dom Pielgrzyma „Arka” tętnił życiem, a zimowa aura pozwalała na śnieżne zabawy, w których chętnie uczestniczyły nie tylko dzieci.

Na rekolekcje przyjechało ok. 350 osób. Szczególnym znakiem Bożej miłości była obecność kilkunastu kapłanów pod opieką moderatora rekolekcji ks. Krzysztofa Dulnego z diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.

W homilii skierowanej do uczestników rekolekcji podczas jednej z Eucharystii ks. Dariusz Kowalczyk, przewod. Koordynacji Krajowej, zachęcił, aby starać się pogłębić i lepiej zrozumieć charyzmat Ruchu, który jest darem Ducha Świętego dla Kościoła. Słowa ks. Dariusza były dla nas umocnieniem, pozwoliły na nowo docenić wartość duchowości RRN i odkryć jej miejsce pośród licznych dzieł apostolatu Maryjnego w Kościele.

Konferencja Pana dr. Jacka Pulikowskiego przypomniała w sposób prosty i konkretny o tym, jak ważne jest budowanie relacji w małżeństwie; przywoływane przykłady ilustrujące małżeńską codzienność niejednokrotnie wywoływały śmiech słuchaczy, bo w wiecznie niezadowolonej żonie czy leniwym mężu można było odnaleźć… samego siebie.

Rekolekcje zakończyła uroczysta Eucharystia koncelebrowana w Bazylice Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Andrzeja Siemieniewskiego, Delegata Konferencji Episkopatu polski ds. Ruchu Rodzin Nazaretańskich.

Już dziś zapraszamy na rekolekcje letnie w dniach 6-14 lipca w malownicze okolice Zakopanego. Zapraszamy do posłuchania kazania ks. Biskupa Andrzeja Siemieniowskiego: kazania ks Biskupa Andrzeja Siemieniowskiego na stronie ogólnopolskiej RRN.

19da3279b7c44e41abd22cf43cb8f990

więcej zdjęć z rekolekcji w galerii

Młodzież gimnazjalna  i licealna wzięła również udział  w rekolekcjach zimowych  w Licheniu – więcej zdjęć w galerii

IMG_2507

11-14.10.2012 r. KONGRES Stowarzyszeń, Ruchów i Wspólnot dla Nowej Ewangelizacji

11-14.10.12home_1_00

Kongres Stowarzyszeń, Ruchów i Wspólnot dla Nowej Ewangelizacji odbył się w Diecezji Zielonogórsko – Gorzowskiej, w której również uczestniczyła wspólnota Ruch Rodzin Nazaretańskich z naszej parafii. Pierwsza część kongresu to było sympozjum w Rokitnie na temat teologicznych zagadnień nowej ewangelizacji widzianej także w kontekście całej diecezji i lokalnych wyzwań duszpasterskich.
Druga część o charakterze modlitewno-misyjnym odbyła się w Zielonej Górze. W sobotę 13.10. w wyznaczonych kościołach stacyjnych spotkali się członkowie diecezjalnych stowarzyszeń, ruchów i wspólnot, aby na nowo zobaczyć swój ewangelizacyjny potencjał. Wieczorem wszystkie wspólnoty przybyłe na kongres przeżyły czuwanie modlitewne w kościele pw. Ducha Świętego, skąd nastąpiło rozesłanie na ewangelizację. Od niedzielnego poranka poszczególne wspólnoty, według własnych charyzmatów, dawały świadectwo wiary w Chrystusa w kościołach stacyjnych oraz na ulicach miasta.
Wspólnota Ruch Rodzin Nazaretańskich przed każdą Mszą św. zaprezentowała krótkie filmy, reportaże dotyczące rekolekcji organizowanych w duchu charyzmatu. Podczas każdej Mszy św. dla RRN, w ramach kazania, głoszona była konferencja ks. Dariusza Kowalczyka ,moderatora krajowego Ruchu Rodzin Nazaretańskich oraz można było wysłuchać świadectw i skorzystać z okazji do rozmów z członkami i animatorami wspólnoty.
Ze Zbąszynka brali udział główni animatorzy naszej grupy Elżbieta i Andrzej Chromińscy oraz członkowie grupy: Elżbieta Jankowiak, Anna Matysiak, Halina i Witor Grina. W tym samym czasie odbywało sie spotkanie porekolekcyjne dla młodzieży naszej wspólnoty. Konferencje głosił egzorcysta ks. Zbigniew Tartak, a opiekunem był ks. Maciej Piotrowski.

02-08.07.2012 r.   Letnie rekolekcje Ruchu Rodzin Nazaretańskich

2-8.07.12 rekolekc_rrn (8)

Letnie rekolekcje Ruchu Rodzin Nazaretańskich z rejonu zachodniej Polski (diecezje: legnicka, poznańska, szczecińsko-kamieńska, wrocławska, zielonogórsko-gorzowska) odbyły sie w Witowie, Dzianiszu k/Zakopanego.
Z naszej parafii wybrało się w góry ok 20 osób, aby tam w pięknych okolicach zatrzymać się i spojrzeć na swoje życie i miejsce, jakie w nim zajmuje nasz Stwórca. W rekolekcjach brały udział całe rodziny, jak i osoby samotne, młodzież gimnazjalna i ponad gimnazjalna, studenci i młodzież pracująca. Poprzez Eucharystię, wspólną modlitwę, spotkanie z drugim człowiekiem pogłębialiśmy naszą relację z Panem Bogiem. Warto było znaleźć czas i skorzystać ze spokojnej spowiedzi oraz głębokiej rozmowy z kapłanem. Temat rekolekcji:  Z Jezusem w ramionach Maryi.
Pośród wielu pielgrzymów przybywających do Gaździny Podhala są różne formy wypoczynków, rekolekcji wakacyjnych. 5 lipca, we wspomnienie św. Marii Goretii swój dzień skupienia mieli członkowie Ruchu Rodzin Nazaretańskich, z diecezji szczecińsko-kamieńskiej, zielonogórsko-gorzowskiej, warszawsko-praskiej, płockiej, wrocławskiej pod przewodnictwem Ks. Bp Pawła Sochy z Zielonej Góry. W homilii podczas Eucharystii sprawowanej przez przeszło 20 kapłanów, do niemal tysiąca osób, Biskup Paweł nawiązując do czytań liturgicznych mówił: „Słowa oskarżenia Jezusa z dzisiejszej Ewangelii, i słowa przebaczenia wypowiedziane przez Jezusa, stają dzisiaj obok siebie. A nadzieją jest fakt, że słowa Przebaczenia i Miłości są ponad i są zwycięstwem.” Natomiast w kontekście tematu dnia rekolekcyjnego hierarcha stwierdzał: „Miłość jest tym, co czyni człowieka autentycznym obrazem Trójcy Przenajświętszej. A owocem tej Miłości wzajemne obdarowywanie się i przyjęcie odpowiedzialności za zrodzenie i wychowanie potomstwa. Maryja jest najkrótszą drogą do Jezusa. I nam potrzeba Maryjnej postawy wobec Zbawiciela”. Pod koniec Mszy świętej Ksiądz Biskup zaprosił dzieci bliżej ołtarza i każdemu osobiście udzielił błogosławieństwa. „Jesteś Królem, …Królem jest Bóg” – śpiewały z radością dzieci. A potem przy ołtarzu polowym zespół Love story dał koncert ewangelizacyjny.

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

Galeria zdjęć:Letnie rekolekcje Ruchu Rodzin Nazaretańskich

zobacz
więcej
zdjęć

 Styczeń 2007 r.  Zimowe Rekolekcje w Bobrowicach

Rek zim Borowice 2007

Galeria zdjęć:28.01.2007 Zimowe Rekolekcje w Bobrowicach

zobacz
więcej
zdjęć

FOTOARCHIWUM

SONY DSC15.03.2009 r. Andrzej Chromiński podczas Modlitwy Powszechnej w Mszy św. – wizytacja Bp Diecezji Stefana Regmunta2007 Kotl Klodzka Rek. Let. Przyg. do Eucharystiilipiec 2007 r. – Letnie Rekolekcje w Kotlinie Kłodzkiej2007 Rek. Let. Kotl. Klodzka Eucharystialipiec 2007 r. Eucharystia – Letnie Rekolekcje w Kotlinie KłodzkiejRekol Zimowe Borowice 2006styczeń 2006 r. – Zimowe Rekolekcje w Bobrowicach

Lipiec 2005 r. – Letnie Rekolekcje w Kotlinie Kłodzkiej :

2005 Rek. let. Andrzej i Elzbieta Chrominscy z o.Zenonem Gora Iglicznalipiec 2005r. Elżbieta i Andrzej Chromińscy z o. Zenonem Górą w Iglicznej2005 Rek.let San. MB Snieznej Gorka Iglicznalipiec 2005 r. – w Sanktuarium Matki Bożej Śnieżna Górka, IglicznaRek Let K.Klodzka 2005lipiec 2005 r. – podczas posiłku