Służba Liturgiczna

Od  25 sierpnia 2021 roku opiekunem duchowym

Służby Liturgicznej jest Wikariusz parafii:

ks.  SŁAWOMIR SZOCIK 

Ks. Wikariusz prowadzi zbiórki ministrantów i lektorów,  podczas których odbywa się formacja duchowa, modlitwa, omawianie problemów zaistniałych podczas minionego tygodnia.

Wszystkich chętnych chłopców zapraszamy do służby Panu Bogu przy ołtarzu.


SŁUŻYMY… to wideo o ministrantach w naszej parafii.
Dlaczego zdecydowali się służyć Jezusowi? … popatrzcie i posłuchajcie!!! Zapraszamy chętnych chłopaków do zostania ministrantem. Dołączcie do drużyny Jezusa!!!


WYDARZENIA

11.10.2022 r. Odpust Parafialny 2022

Jak co roku w dniu Imienin Matki Bożej Służba liturgiczna ołtarza brała udział w uroczystościach odpustowych. Przedstawiciele uczestniczyli w procesji wokół kościoła parafialnego: Jan Pukacki na czele procesji niósł krzyż, lektor Kuba Białasik czytał lekcję podczas liturgii słowa, trybularz w czasie procesji i Eucharystii nieśli Kuba Białasik i Krzysztof Łuka, a pdczas Mszy św. służyli Jan Pukacki, Wiktor Bajcer i Paweł Szymkowiak.

(od lewej): Jan Pukacki-lektor, Andrzej Zaremba-kandydat, Paweł Szymkowiak-ministrant, Krzysztof Łuka-lektor, Kuba Białasik-lektor i Jerzy Ganecki-nadzwyczajny szafarz
11.10.2022 Lektor Kuba Białasik- czyta lekcję
11.10.2022 (od lewej lektorzy): – Kuba Białasik i Krzysztof Łuka

07.05.2022 r. Promocja ministrantów na posługę lektorów

07.05.2022 r. podczas uroczystości Sakramentu Bierzmowania nasz parafianin ks. Biskup Krzysztof Białasik, Ordynariusz Diecezji Oruro w Boliwii dokonał promocji pięciu ministrantów z naszej parafii na lektorów. Nowi lektorzy złożyli przyrzeczenie i na pamiątkę otrzymali Pismo Święte. Lektorami zostali: Jakub Białasik, Krzysztof Łuka, Jan Pukacki, Wiktor Bajcer i Mateusz Chybin. Lektorów do promocji przygotowywał opiekun duchowy służby liturgicznej ks. Sławomir Szocik.


22.01.2018r.  Dołącz do drużyny Jezusa. Ministranci naszej parafii zapraszają w swoje szeregi!

22.01.2018r. ks. kleryk Mateusz Topolski w ramach katechezy w szkole podstawowej w klasach I-VI opowiadał o ministranturze. Dzieci mogły zobaczyć prezentację oraz nagrany przez naszych ministrantów filmik „Służymy”. Prezentowane są zdjęcia z życia ministranta oraz uczniowie mogą praktycznie rozłożyć kielich, przymierzyć komże, dzwonić dzwoneczkami. Rozdawane są także ulotki zapraszające na zbiórkę zapisową 28 stycznia br. … czytaj dalej Galeria zdjęć:22.01.2018 Ministranci naszej parafii zapraszają w swoje szeregi

zobacz
więcej
zdjęć

09.12.2017r.    Dekanalny turniej piłkarski ministrantów

09.12.2017r. w hali CKZiU im. Jana Pawła II odbył się coroczny Dekanalny turniej piłkarski ministrantów. W turnieju grali ministranci z parafii: Brójce, Kosieczyn, Trzciel i Zbąszynek. Przybyłych młodych piłkarzy powitał Dziekan dekanatu babimojskiego ks. kan. Zdzisław Przybysz, Proboszcz Parafii w Kosieczynie oraz władze miasta: Burmistrz Wiesław Czyczerski i Przewodniczący Rady Miasta Jan Mazur. Nasi piłkarze przygotowywani przez swojego opiekuna duchowego Wikariusza ks. Jakuba Świątka wystąpili w składzie: Jakub Rucioch, Jakub Białasik, Wojciech Lankiewicz, Jarosław Lankiewicz, Miłosz Białasik, Krzysztof Łuka, Mikołaj Jundziłł, Adrian Chłopek i Igor Hanselczytaj dalej i foto


06.05.2017r.  Pielgrzymka ministrantów i lektorów do WSD w Paradyżu

06 maja 2017r. nasi ministranci i lektorzy wraz z opiekunem ks. Norbertem Lasotą i ks. klerykiem Mateuszem Topolskim uczestniczyli w corocznej diecezjalnej pielgrzymce ministrantów i lektorów do Wyższego Seminarium Duchownego w Paradyżu. Naszych 3 starszych ministrantów przyjęło z rąk ks. Biskupa Tadeusza Lityńskiego błogosławieństwo do posługi lektora: Maksymilian Żabski, Grzegorz Stasiński i Kamil Białasik… czytaj więcej i foto Odtwarzacz video


07.05.2016r.  Pielgrzymka ministrantów i lektorów do Paradyża

7.05.16 Diecezjalna Pielgrzymka Ministrantów i Lektorów do Paradyża, foto: Krzysztof Król, Gość Niedzielny

W tym dniu  ministranci z ks. Norbertem uczestniczyli w pielgrzymce ministrantów i lektorów do Paradyża. Brali udział w konferencjach poświęconych służbie i życiu duchowemu, a następnie uczestniczyli w uroczystej Mszy świętej pod przewodnictwem ks. Bp Tadeusza Lityńskiego, podczas której ustanowiono nowych Ceremoniarzy, Precentorkę, Animatorów Liturgii i Lektorów. Biskup przypomniał, że lektor jest jednocześnie głoszącym i pierwszym słuchaczem’ Bożego Słowa, które powinien głosić najpierw sobie.

czytaj więcej:
http://zgg.gosc.pl/gal/spis/3143049.Diecezjalna-Pielgrzymka-Ministrantow-i-Lektorow-do-Paradyza
http://ddl.org.pl/index.php/posluga/zadania-diecezjalne-i-parafialne/842-pielgrzymka-ministrantow-i-lektorow-do-paradyza-2016-relacja


8-10.04.2016r.   Rekolekcje Liturgiczno-Powołaniowe w Paradyżu

08-10.04.16 Warsztaty w Paradyzu (2)

 Od 8 do 10 kwietnia dwóch naszych starszych ministrantów Grzegorz Stasiński i Kamil Białasik oraz dwóch lektorów Daniel Kański i Bartosz Łuka uczestniczyło z pozostałymi 8 chłopakami z dekanatów: Babimost i Sulechów w warsztatach liturgiczno-powołaniowych w Jackówce przy Wyższym Seminarium Duchownym w Paradyżu….  czytaj dalej i galeria zdjęć

próba uroczystej liturgii w paradyskim kościele

 


09.05.2015r.  Diecezjalna Pielgrzymka Służby Liturgicznej Ołtarza do Paradyża

09.05.15 Pielgrz_ministr_Paradyz (2)

 09 maja br. grupa ministrantów i lektorów z naszej parafii uczestniczyła w corocznej pielgrzymce Służby Liturgicznej Ołtarza w Paradyżu. W tym roku paradyskie ogrody zgromadziły blisko 800 ministrantów.
Wspólne świętowanie rozpoczęło się od katechez w poszczególnych grupach wiekowych, w trakcie których młodzi mogli usłyszeć m.in. o radości życia wynikającej z osobistego doświadczenia Boga. Punktem kulminacyjnym spotkania była Eucharystia sprawowana pod przewodnictwem ks. bpa Tadeusza Lityńskiego. W homilii ks. Biskup mówił m.in. o konieczności stałej, osobiste formacji ministranta i każdego wiernego w oparciu o osobistą lekturą Pisma świętego.
Po uroczystej Mszy św. i posiłku rozegrano także diecezjalny konkurs finałowy Ligi Ministranckiej…  więcej informacji o pielgrzymce i zdjęcia

09.05.15 Pielgrz_ministr_Paradyz (3)


 

07.03.2015r. Dekanalny Turniej piłkarski ministrantów

Ministranci z naszej parafii w tegorocznym turnieju piłki nożnej w hali zdobyli I miejsca w rozgrywkach  w pionie szkół podstawowych i gimnazjalnych. Pokonali oni  w meczach ministrantów z Parafii Brójce… galeria zdjęć i więcej informacji o turnieju

07.03.15 pilk_turn_ministr (7)

 


„W dobrych zawodach wystąpiłem, bieg ukończyłem, wiary ustrzegłem”  (2Tm 4,7)

09.03.2013 r. odbył sie Dekanalny Turniej piłki halowej ministrantów i lektorów. Udział wzięło 7 parafii naszego Dekanatu Babimojskiego na 3 poziomach wiekowych: szkoły podstawowej, gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych. Ministranci naszej parafii reprezentowali szkołę podstawową i gimnazjalną zdobywając II miejsce na szczeblu szkoły podstawowej i III miejsce na szczeblu szkoły gimnazjalnej.
Cieszymy się z tego sukcesu, jednak nie daje nam to możliwości w dalszych rozgrywkach na poziomie dekanalnym i regionalnym.

ministranci biorący udział w Dekanalnym Turnieju  piłki  halowej10.06.2012 r. Promocja kandydatów na ministrantów

SONY DSC

Podczas Mszy św. o godz. 9,30 odbyła się uroczysta promocja kandydatów na ministrantów. Przez ponad pół roku kandydaci przygotowywali się na ministrantów uczestnicząc w mszach św., nabożeństwach, zbiórkach ministranckich. Kandydatów przygotowywał opiekun duchowy liturgicznej służby ołtarza Wikariusz ks. Damian Kołodziej, który na początku Mszy św. prosił Proboszcza ks. kan. Jerzego Kordiaka o promocję i przyjęcie w szeregi ministrantów. Kandydaci złożyli przyrzeczenie  a następnie ks. Proboszcz i ks. Wikariusz nakładali nowym ministrantom komże i kołnierzyki. Po promocji nowi ministranci służyli już przy ołtarzu podczas Eucharystii. Mszę św. uświetnił śpiew parafialnej scholi oraz animacja uczniów gimnazjum, którzy czytali lekcję, modlitwę powszechną i nieśli dary ołtarza. Do służby liturgicznej przyjęto 6 ministrantów : Filipa Majewskiego, Jakuba Mikołajczyka, Wiktora Nowaka, Marcela Prążyńskiego, Kamila Szymczukiewicza i Beniamina Wrembla.

10.06.2012 r. ks. Damian Kołodziej z ministrantami po Mszy św.


27.10.2011 r.  Zbiórka ministrancka w Domu  Parafialnym

SONY DSC


26.09.2011 r.   Ministranci obchodzili imieniny swojego opiekuna duchowego

Ministranci uroczyście obchodzili Imieniny swojego opiekuna duchowego, Wikariusza ks. Damiana Kołodzieja. Przed Mszą św. złożyli ks. Damianowi życzenia i uczestniczyli w Eucharystii wieczornej, przygotowując animację Liturgii.


08.05.2010 r.  Pielgrzymka ministrantów do Paradyża

P_23

08.05.2010 r. ministranci z naszej parafii wraz z opiekunem duchowym ks. Mariuszem Żurawiczem pojechali autokarem do Paradyża, aby spotkać się z ministrantami naszej Diecezji. Co roku takie spotkanie jest okazją do wspólnego dzielenia się doświadczeniem wiary, do wspólnej modlitwy i do wspólnej zabawy. Najpierw odbyło się spotkanie w poszczególnych grupach wiekowych. Ministranci ze Szkół Podstawowych spotkali się w kościele seminaryjnym, Gimnazjaliści w auli pw. Św. Józefa. Księża i klerycy przygotowali dla nich program i konferencje przeplataną śpiewem.
Później w ogrodzie seminaryjnym Ks. Biskup Paweł Socha odprawił razem z księżmi Mszę Świętą i wypromował nowych lektorów. Po Mszy był posiłek przygotowany przez żołnierzy z Międzyrzecza.
Rozgrywki piłkarskie i inne konkurencje sportowe, oraz gry i zabawy uatrakcyjniły pobyt, a nagrody i dyplomy zdobyte będą przypominały mile spędzony tam czas. Na koniec jeszcze było zwiedzanie kościoła i powrót do domu.


28.03.2010 r.  Promocja kandydatów na ministrantów

SONY DSC

28.03.2010r. podczas Mszy świętej o godz. 9,30 do grona ministrantów zostało przyjętych 7 kandydatów: Kamil Białasik, Wiktor Bok, Mikołaj Jundziłł, Jakub Kaczmarek, Daniel Kański, Mateusz Kędziora i Wojciech Lankiewicz. Kandydaci złożyli przyrzeczenie wobec Proboszcza ks. kan. Jerzego Kordiaka. Grupę kandydatów na ministrantów przygotowywał i formował Wikariusz ks. Mariusz Żurawicz.


FOTO ARCHIWUM:

23.08.2017 r.   Msza pożegnalna ks. Norberta Lasoty, opiekuna duchowego Liturgicznej Służby Kościoła
03.05.2015 Triduum Paschalne – Wielki Piątek

18.04.2009 r. Piłkarski turniej w Zbąszyniu

21.03.2009 r. Dekanalny Turniej Piłkarski w Zbąszynku

11.10.2008 r. Ministranci z opiekunem duchowym ks. Mariuszem Żurawiczem
11.10.2008 r. Szafarze, starsi ministranci i kościelni z ks. Mariuszem Żurawiczem
23.05.2008 r. Promocja kandydatów na ministrantów
10.05.2008 r. Promocja starszych ministrantów na lektorów w Paradyżu

10.11.2007 r.   Dekanalny turniej piłki nożnej

10.11.2007 r. Dekanalny turniej piłki nożnej

VI.2007 r. Pamiątkowa fotografia po zbiórce ministrantów w Domu Parafialnym