Uroczystość Wniebowzięcia NMP

15
sie

W Uroczystość Wniebowzięcia NMP  15.08.2020 r. Msze św. odbyły się w naszej parafii tak jak w każdą niedzielę podczas wakacji. Uroczystą Sumę o godz. 11:00 celebrował Proboszcz ks. kan. Jerzy Kordiak w asyście naszego parafianina Brata Piotra Cieślaka Paulina, a Eucharystię uświetnił  Parafialny Chór „Milenium” pod kierunkiem Mariana Dobaka.

Kapłani podczas Mszy św. w homiliach nawiązywali do 100. rocznicy zwycięstwa Polaków w Bitwie Warszawskiej w 1920 r.,  która określana jest jako „Cud nad Wisłą”. Bez interwencji Królowej Polski w tej wojnie nie byłoby możliwości zwycięstwa nad bolszewikami.

Pod koniec każdej Mszy św. kapłani błogosławili przyniesione przez wiernych kwiaty i zioła. W naszej polskiej tradycji jest to również Święto Matki Bożej Zielnej.

Na zakończenie Eucharystii zaśpiewano „Boże coś Polskę”.

Foto: Jerzy Ganecki

Leave a Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.