Pożegnanie Wikariusza ks. Jakuba Świątka

24
sie

24.08.2020r. o godz. 18:30 została odprawiona Msza św. dziękczynno-błagalna w intencji ks.  Jakuba Świątka, który pełnił funkcję Wikariusza w naszej parafii i opiekuna młodzieży w naszym dekanacie. Parafianie, którzy tak licznie zgromadzili się na Eucharystii, dziękowali Panu Bogu za dar 3-letniej posługi ks. Jakuba i modlili się, aby Chrystus nieustannie obdarzał Go obfitością swoich łask w codzienności oraz siłą ducha w posłudze kapłańskiej w nowej parafii w Zielonej Górze, a Matka Boża, by Go zawsze otacza swoją macierzyńską opieką.Galeria zdjęć:24.08.2020 Pożegnanie Wikariusza ks. Jakuba Świątka

Galeria zdjęć:24.08.2020 Pożegnanie Wikariusza ks. Jakuba Świątka
24.08.2020 Pożegnanie Wikariusza ks. Jakuba Świątka24.08.2020 Pożegnanie Wikariusza ks. Jakuba Świątka24.08.2020 Pożegnanie Wikariusza ks. Jakuba Świątka24.08.2020 Pożegnanie Wikariusza ks. Jakuba Świątkazobacz więcej zdjęć

Na początku Mszy św. dzieci ze scholi złożyły życzenia Proboszczowi ks. kan. Jerzemu Kordiakowi z okazji Jego kolejnych Urodzin, w intencji , którego została również odprawiona  Msza św.

Mszy św. przewodniczył ks. Jakub w koncelebrze z Proboszczem ks. kan. Jerzym Kordiakiem i w asyście naszego prarafianina Brata Piotra Cieślaka, Paulina. Homilię do zgromadzonych parafian wygłosił ks. Jakub, który nawiązał do wtorkowej Ewangelii mówiącej o tym, jak Filip spotykając Natanaela powiedział mu „Znaleźliśmy Tego, o którym pisał Mojżesz w Prawie i Prorocy, Jezusa, syna Józefa, z Nazaretu”. Ks. Jakub podkreślił, że każdy z nas ma swojego przewodnika Filipa, który prowadzi go do Zbawiciela.

Oprawę liturgiczną przygotowali:
– lekcję czytał lektor Daniel Hoffmann,
– psalm śpiewała Patrycja Spychała,
– modlitwę powszechną zanosiła Magda Kaczmarek,
a schola parafialna, organista Rafał Rzeszuto muzycznie uświetnili tę uroczystą Mszę św.

Na zakończenie Mszy św. odbyło się pożegnanie ks. Jakuba. Życzenia i gorące podziękowania na początku złożyły dzieci ze scholi, a następnie delegacja w imieniu grup parafialnych, ministranci i indywidualnie parafianie.

Delegacja parafialna wręczyła ks. Jakubowi obraz figury Matki Bożej z dzieciątkiem Jezus, która znajduje się w ołtarzu naszej parafii, by przypominał zawsze pierwszą Jego parafię w posłudze duszpasterskiej.

Ks. Proboszcz Jerzy Kordiak podziękował ks. Jakubowi za 3-letnią wspólną i owocną posługę duszpasterską, a ks. Jakub z wzruszeniem dziękował również wszystkim parafianom, grupom parafialnym współpracownikom, szkołom za współpracę.
Na końcu życzeń głos zabrała mama ks. Jakuba, która dziękowała ks. Proboszczowi i parafianom za opiekę nad Jej synem.

Drogi  Księże  Jakubie!

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za Twoją 3-letnią pracę na rzecz naszego kościoła i wspólnoty parafialnej w Zbąszynku, za Twoje świadectwo żywej, głębokiej wiary i za przybliżanie nam Słowa Bożego.
Dziękujemy za każdą odprawianą mszę świętą, mądre i pouczające kazania, posługę spowiedzi, wszystkie udzielone sakramenty i wizyty duszpasterskie w naszych domach, za liczne gesty życzliwości i codzienny uśmiech, za poświęcony czas i troskę o każdego parafianina.

Życzymy Ci dobrego zdrowia, siły, wytrwałości oraz otwartych serc nowych parafian.

Niech Bóg obdarza Cię swoim Błogosławieństwem oraz obfitymi łaskami w dalszej posłudze kapłańskiej, a Matka Boża niech otacza zawsze szczególną macierzyńską opieką i przytula tak, jak Jezusa w figurze na ołtarzu w naszej parafialnej świątyni.

Z  darem modlitwy
wdzięczni Parafianie
z Parafii pw. Macierzyństwa NMP w Zbąszynku.Galeria zdjęć:24.08.2020 Pożegnanie Wikariusza ks. Jakuba Świątka

Galeria zdjęć:24.08.2020 Pożegnanie Wikariusza ks. Jakuba Świątka
24.08.2020 Pożegnanie Wikariusza ks. Jakuba Świątka24.08.2020 Pożegnanie Wikariusza ks. Jakuba Świątka24.08.2020 Pożegnanie Wikariusza ks. Jakuba Świątka24.08.2020 Pożegnanie Wikariusza ks. Jakuba Świątkazobacz więcej zdjęć

Foto:  Jerzy Ganecki