Wspomnienie św. Ojca Pio

23
wrz

23 września w naszej parafii uroczyście obchodziliśmy Wspomnienie św. Ojca Pio. Codziennie od 14 do 22 września przed Mszą św. odbywała się Nowenna do św. Ojca Pio. Ojciec Pio jest szczególnie czczony w naszej parafii, ponieważ od 1999r. w naszej świątyni znajdują się Jego relikwie, a w drugą niedzielę każdego miesiąca o godz. 18:00 odbywa się Nabożeństwo do św. Ojca Pio z błogosławieństwem Jego relikwiami.


23.09.2022r. o godz. 18:30 została odprawiona uroczysta Msza św. w intencji czcicieli św. Ojca Pio w naszej parafii i tych wszystkich, którzy przybyli do świątyni na Eucharystię. Mszę św. celebrował i homilię wygłosił Proboszcz ks. kan. Jerzy Kordiak. W homilii ks. Proboszcz nawiązał do życia św. Ojca Pio przepełnionego cierpieniem ze strony przełożonych i z powodu stygmatów szczególnie podczas sprawowania Mszy św. oraz owoców Jego działalności na rzecz chorych.

Pod koniec Mszy św. wierni odśpiewali Litanię do św. Ojca Pio, a ks. Proboszcz udzielał wiernym błogosławieństwa świętymi relikwiami. Wierni procesjonalnie podchodzili do relikwiarza trzymanego przez ks. Proboszcza.

Na zakończenie Mszy św. ks. Proboszcz udzielił Eucharystycznego błogosławieństwa wiernym zgromadzonym na Mszy św.

FOTO: Jerzy Ganecki