Święto Podwyższenia Krzyża Świętego

14
wrz

14.09.2022r. w kościele obchodzone jest Święto Podwyższenia Krzyża Św. na pamiątkę odnalezienia krzyża, na którym zawisł Chrystus.
W roku 326 Cesarzowa Helena, wyruszyła na pielgrzymkę do Jerozolimy, by odnaleźć Grób Święty i zniszczyć pogańskie budynki, które bezcześciły miejsce Męki Pańskiej.
Cesarzowa miała widzenie, że to właśnie jej będzie dane odnalezienie grobu i Krzyża naszego Pana. Św. Helena po odnalezieniu krzyża Chrystusa podzieliła go na trzy części, aby ofiarować je głównym ówczesnym ośrodkom chrześcijaństwa: Jerozolimie, Rzymowi i Konstantynopolowi.

W święto 14.09.2022 r. o godz. 17:45 Proboszcz ks. kan. Jerzy Kordiak prowadził Drogę Krzyżową.

O godz. 18:30 rozpoczęła się uroczysta Msza św. której przewodniczył Proboszcz ks. kan. Jerzy Kordiak w koncelebrze z ks. Wikariuszem Sławomirem Szocikiem, który wygłosił do zgromadzonych parafian homilię na temat mocy krzyża w życiu chrześcijan i zagrożeń we współczesnym świecie wynikających również z odwrócenia się ludzkości od Pana Boga.

Na zakończenie Mszy św. ks. Proboszcz pobłogosławił zgromadzonych parafian relikwiami św. Krzyża, które od 2018 r. znajdują się w naszej parafii. Zostały one sprowadzone z Rzymu przez naszego parafianina Ojca Paulina Rafała Szczepaniaka, który posługuje w Parafii we Włoszech.

Foto: Jerzy Ganecki


Wideo:   14.09.2018r. Święto Podwyższenia Krzyża Świętego w Parafii pw. Macierzyństwa NMP w Zbąszynku