13.08.2022 Ks. Adrian Put przyjął święcenia biskupie

13
sie

Podczas Mszy św. sprawowanej 13.08.2022 r. o godz. 12:00 w zielonogórskiej konkatedrze pw. św. Jadwigi Śląskiej, ks. kan. Adrian Put przyjął święcenia biskupie. Głównym konsekratorem był nuncjusz apostolski w Polsce, abp Savatore Pennacchio, a współkonsekratorami – abp Andrzej Dzięga, metropolita szczecińsko-kamieński i Ordynariusz naszej diecezji ks. bp Tadeusz Lityński, który wygłosił homilię. W uroczystości wzięli udział również inni biskupi z okolicznych diecezji, liczne grono duchownych, osoby życia konsekrowanego oraz wierni świeccy.

Na zakończenie liturgii święceń biskupich w zielonogórskiej konkatedrze bp Adrian Put, nowy biskup pomocniczy naszej diecezji dziękował i prosił o modlitwę… czytaj więcej na stronie diecezji


FOTO GALERIA Z UROCZYSTOŚCI ŚWIĘCEŃ BISKUPICH KS. ADRIANA PUTA

Foto: KS. TOMASZ GIERASIMCZYK, Gość Zielonogórsko-Gorzowski,

28 czerwca 2022 r. Papież Franciszek mianował ks. kan. Puta biskupem pomocniczym diecezji zielonogórsko-gorzowskiej ze stolicą tytularną Furnos Minor.

Jako swoje zawołanie biskupie biskup przyjął słowa: „In unum congregare” (Zgromadzić w jedno). Zgodnie z kościelną tradycją, będzie się również posługiwał swoim herbem biskupim.

Herb ks. Biskupa Adriana Puta