25 rocznica pobytu Papieża Św. Jana Pawła II w Gorzowie Wlkp.

02
cze

02.06.2022 r. – 25 lat temu 02.06.1997 r. naszą Diecezję Zielonogórsko-Gorzowską odwiedził Papież, obecnie Święty, Jan Paweł II. Była to VI Pielgrzymka Papieża do Polski.
Na placu obok budującego się wówczas kościoła pw. Pierwszych Męczenników Polski Papież spotkał się z licznie zgromadzonymi wiernymi. Przewodniczył Liturgii Słowa połączonej z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych.
Pobyt Papieża Jana Pawła II w Gorzowie Wlkp. – 02.06.1997 r.

W tym roku dla uczczenia tej wielkiej rocznicy w diecezji odbywały się uroczystości upamiętniające to wydarzenie. W naszej parafii o godz. 17:00 , jak w całej diecezji, odbyło się czuwanie modlitewne. Odmówiono przed wystawionym Najświętszym Sakramentem Różaniec św., między dziesiątkami wierni wsłuchiwali się we fragmenty homilii Jana Pawła II wygłoszonej 25 lat temu w Gorzowie. Jan Paweł II nawiązał wówczas do męczeństwa Braci Międzyrzeckich, by nie bać się dawać świadectwa wiary, by nie lękać się świętości, by dążyć do pełni człowieczeństwa.

Różaniec św. prowadziła Wspólnota Królowej Pokoju z Wikariuszem ks. Sławomirem, po nim została odmówiona Litania do Św. Jana Pawła II i rozpoczęło się Nabożeństwo czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy św. ks. Sławomir udzielił relikwiami św. Jana Pawła II błogosławieństwa wiernym.


W tym dniu, 02.06.2022 r. przypada pierwszy czwartek miesiąca, zgodnie z parafialną tradycją członkowie Wspólnoty Przyjaciół Paradyża animowali Mszę św.:

  • czytanie lekcji – Elżbieta Kwiatek,
  • modlitwę wiernych zanosiła Elzbieta Mazurek.

Mszę św. celebrował Wikariusz ks. Sławomir Szocik w koncelebrze naszego parafianina Ojca Paulina Rafała Szczepaniaka OSPP, aktualnie posługującego we Włoszech.

FOTO: Jerzy Ganecki