Majowe Pierwsze Komunie Święte 2022

29
maj

W miesiącu maju 2022 roku do Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii przystąpiło 64 dzieci z klas trzecich w trzech grupach:


15. maja grupa I klasa IIIa 22 osoby. Uroczystości przewodniczył Proboszcz ks. kan. Jerzy Kordiak.


22. maja grupa II, klasa IIIb – 21 osób. Uroczystości przewodniczył nasz parafianin Ojciec Biskup Krzysztof Białasik, misjonarz z Boliwii, Ordynariusz Diecezji Oruro w asyście ks. Proboszcza Jerzego Kordiaka.


29. maja grupa III, klasa IIIc – 21 osób. Uroczystości przewodniczył Proboszcz ks. kan. Jerzy Kordiak.


Oprawę Liturgii (komentarz na rozpoczęcie, modlitwę powszechną, procesję z darami i wszelkie podziękowania) przygotowała z dziećmi pani katechetka Krystyna Antczak. Muzycznie ubogaciła Liturgię nasza młodzieżowa schola. Uroczystość przebiegła w modlitewnej i podniosłej atmosferze.

Rodzice dzieci czytali Słowo Boże oraz prosili i dziękowali ks. Proboszczowi i Ojcu Biskupowi za udzielenie dzieciom I Komunii świętej.

FOTO: Adam Świtała