Nowy Wikariusz parafii ks. Dawid Klepusewicz

30
sie

25.08.2020r. rozpoczął pracę w naszej parafii nowy Wikariusz ks. Dawid Klepusewicz. Na początku Mszy św. o godz. 18:30 Proboszcz ks. kan. Jerzy Kordiak przedstawił parafianom obecnym na Eucharystii podczas Wieczoru Modlitw Wspólnoty Królowej Pokoju ks. Dawida, a delegacja w imieniu grup modlitewnych w prafii Teresa Szulczewska i Marek Jasiński kwiatami i życzeniami przywitała nowego ks. Wikariusza.

Oficjalne powitanie Wikariusza ks. Dawida Klepusewicza odbyło się podczas niedzielnych Mszy św. w parfialnych świątyniach 30.08.2020 r.  Podczas Sumy o godz. 11:00 na Jej początku Proboszcz ks. kan. Jerzy Kordiak przedstawił ks. Dawida życząc owocnej posługi duszpasterskiej w naszej parafii i współpracy.

Następnie delegecja parafialna Grażyna Matysiak, Teresa Płachta i Jan Greczycho przywitała nowego naszego Wikariusza ks. Dawida wręczając Mu kwiaty i życząc owocnej  pracy i macierzyńskiej opieki Matki Bożej patronki naszej parafii.

Mszę św. celebrował ks. Dawid w asyście Brata Piotra Cieślaka, Paulina wywodzącego się z naszej parafii. Ks. Dawid wygłosił homilię do parafian zgromadzonych na Eucharystii nawiązując do Ewangelii wg św. Mateusza 16, 21-27 „…Jeśli ktoś chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie”.

FOTOGALERIA Z SUMY:

Wikariusz Parafii – Ks. Dawid Klepusewicz od 25.08.2020 r.

Ks. Dawid pochodzi z parafii pw. św. Józefa Rzemieślnika w Nowej Soli.
23 maja 2020 r. – po sześciu latach przygotowań w Wyższym Seminarium Duchownym w Paradyżu – ks. Dawid z rąk ks. biskupa diecezjalnego Tadeusza Lityńskiego otrzymał święcenia kapłańskie i został włączony do wspólnoty prezbiterium diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. Uroczystość święceń ks. Dawida i jego kolegów odbyła się wyjątkowo (z powodu remontu katedry i epidemii koronawirusa) w kościele seminaryjnym w Paradyżu.
Dekretem ks. Biskupa Tadeusza Lityńskiego ks. Dawid został skierowany do posługi duszpasterskiej w naszej parafii w dniu 25.08.2020 r.


26.08.2020 r. ks. Dawid Klepusewicz i Brat Piotr Cieślak po zakończonej Eucharystii w Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej

Foto: Jerzy Ganecki

Leave a Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.