Koncert kolęd i pastorałek w Domu Kultury

16
sty

16.01.2020 r. w gminie Zbąszynek rozbrzmiewały kolędy i pastorałki. To już po raz piętnasty w sali widowiskowej Zbąszyneckiego Ośrodka Kultury odbył się Wieczór Kolęd i Pastorałek przygotowany przez Szkołę Podstawową w Zbąszynku. Jubileuszowy koncert poprowadziły Irena i Zuzanna Trypuckie, które wprowadziły publiczność w ten szczególny klimat kolęd i pastorałek.

Czas wokół Świąt Bożego Narodzenia jest to okres, kiedy w wielu polskich domach, a także w wielu miejscach całego świata, grane i śpiewane są kolędy. Wieczór rozpoczął chórek złożony z pracowników Zbąszyneckie Ośrodka Kultury, następnie wystąpiły seniorki z Domu Dziennego Pobytu Senior-Wigor wraz z pracownicami OPS.

Specjalnie na tę okazję szkoły i wiele instytucji działających na terenie gminy utworzyły zespoły, aby zaprezentować się przed publicznością. Na scenie występowali razem uczniowie, nauczyciele i rodzice prezentując bardzo skoczne pastorałki.

Na koncercie prezentowały się zespoły, które już wielokrotnie się prezentowały, jak grupa wokalna ZUTW Akademia czy chórek pracowników Urzędu Miasta z Burmistrzem na czele oraz takie, co nieśmiało wchodziły na scenę – to pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Zbąszynku.

Z dziecięcego przeglądu przez te piętnaście lat ten wieczór przekształcił w Rodzinny Wieczór Kolęd koncert, następnie rozrastał się i ewoluował do dzisiejszej postaci czyli Wieczoru Kolęd i Pastorałek. Cieszy się też bardzo dużą popularnością, takich tłumów sala widowiskowa ZOK od dawna nie oglądała. Wszystkie miejsca zajęte, a
stojący widzowie zapełnili przejścia do połowy sali i dzielnie trwali do końca koncertu. W koncercie udział wzięli także nasi kapłani: ks. Proboszcz Jerzy Kordiak, ks. Rezydent Dariusz Wołczecki i ks. Wikariusz Jakub Świątek.

Po ogromnym aplauzie na zakończenie koncertu organizatorzy zapraszali na następny koncert w 2021 roku.” Tekst i foto: Jan Mikuła

FOTOGALERIA: