Spotkanie Opłatkowe Wspólnoty Królowej Pokoju

14
sty

14.01.2020 r. tradycyjnie w drugi wtorek stycznia członkowie Wspólnoty Królowej Pokoju spotkali się na wieczorze opłatkowym. W spotkaniu uczestniczyli: ks. kan. Jerzy Kordiak duchowy opiekun WKP i nasi kapłani ks. Dariusz Wołczecki i ks. Jakub Świątek.14.01.20 Uczestnicy spotkania opłatkowego Wspólnoty Królowej Pokoju

Po wtorkowej modlitwie różańcowej wierni uczestniczyli we Mszy św., której przewodniczył ks. Proboszcz Jerzy Kordiak. Lekcję czytała Alicja Łukaszewska, a psalm śpiewała Eugenia Angierska.

Następnie parafianie udali się do Domu Parafialnego na wspólny poczęstunek przygotowany przez członków przygotowany przez członków Wspólnoty Królowej Pokoju i Grzegorza Stasińskiego oraz na radosne śpiewanie kolęd.
Na początku spotkania ks. Jakub odczytał Ewangelię wg św. Łukasza o Narodzeniu Pana Jezusa, a opiekun duchowy ks. Proboszcz Wspólnoty Królowej Pokoju powitał  zebranych i podziękował za zaangażowanie w życiu parafii, a szczególnie za prowadzenie modlitw. Spotkanie rozpoczęło się w nastrojowej atmosferze odśpiewaniem kolędy „Bóg się rodzi”.

Danuta Ganecka , w imieniu Jerzego Ganeckiego, animatora Wspólnoty Królowej Pokoju powitała zebranych, podziękowała ks. Proboszczowi i Wikariuszom, wszystkim, którzy uczestniczą w działalności Wspólnoty: prowadzeniem modlitw, adoracyjnych i różańcowych, animacją Mszy św., tradycyjnym przygotowaniu IV ołtarza na Boże Ciało, Eugenii Angierskiej za trud przygotowania i prowadzenia pielgrzymek do Medjugorje. Spotkanie upłynęło w rozśpiewanej i radosnej atmosferze.”  Tekst: Danuta Ganecka.

Foto: Czesława Kowalska