Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP

19
mar

W dniu 19 marca przypada w Kościele powszechnym liturgiczna Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Św. Józef był prawdziwą głową Świętej Rodziny. Choć pochodził z królewskiego rodu Dawida, był zwyczajnym rzemieślnikiem, który utrzymywał siebie i swoich bliskich z ciężkiej fizycznej pracy w drewnie, metalu czy też kamieniu. Św. Józef, oblubieniec Najświętszej Maryi Panny, był opiekunem i wychowawcą Jezusa Chrystusa. Obecnie jest opiekunem – patronem Kościoła powszechnego.


W naszej parafii dzień ten obchodzimy zawsze uroczyście. Mszę św. w kościele parafialnym odprawione zostały o godz. 7:00 i 11:00, a w kościele Apostołów Piotra i Pawła o godz. 8:15.
Uroczystą Sumę o godz. 11:00 celebrował
Proboszcz ks. kan. Jerzy Kordiak, który wygłosił homilię o św. Józefie i Jego roli, jaką odegrał w opiece nad Św. Rodziną. Dziś, w tych trudnych czasach i strasznej wojny w Ukrainie, powinniśmy zwracać się do Niego, jako do patrona Kościoła powszechnego, o ratunek dla współczesnego świata oraz o codzienną opiekę nad wszystkimi rodzinami.

Msza św. została odprawiona w intencji Ojców z Róży Żywego Różańca, którego patronem jest św. Józef, oraz ich rodzin.

Przed błogosławieństwem na zakończenie Mszy św. ks. Proboszcz odmówił Litanię do św. Józefa przed Jego figurą.

FOTO: Jerzy Ganecki