Wspomnienie NMP z Lourdes, Światowy Dzień Chorego

11
lut

11. lutego w kościele katolickim obchodzone jest wspomnienie NMP z Lourdes.
Maryja objawiała się w tym miejscu prostej dziewczynie Bernadetcie Soubirous w 1858 r. Ukazała się jako piękna, młoda pani w białej sukni przepasana niebieską wstążką z różańcem w ręce. „Jestem Niepokalane Poczęcie” – przedstawiła się. Wezwała do modlitwy, pokuty i nawrócenia grzeszników.

Po uznaniu objawień przez Kościół, Lourdes stało się sanktuarium. Miejscem promieniującym na cały świat duchem miłości, zwłaszcza względem chorych i ubogich. Wierni wypraszają tam liczne łaski dzięki wstawiennictwu Matki Najświętszej. Odwiedza je rocznie 5 mln pielgrzymów. Jest miejscem modlitwy ludzi chorych, przybywających tam z nadzieją na uzdrowienie. To dlatego Jan Paweł II ustanowił święto Maryi z Lourdes Światowym Dniem Chorych.


W niedzielę 06.02. podczas wszystkich Mszy św. został odczytany List Biskupa Diecezjalnego na XXX Światowy Dzień Chorego przypadającego na dzień 11 lutego 20022 r.


W naszej parafii, jak co roku, uroczyście obchodziliśmy dzień modlitw w intencji chorych.
O godz. 18:00 w kościele parafialnym
Wikariusz ks. Sławomir Szocik przy wystawionym Najświętszym Sakramencie odprawił Nabożeństwo Maryjne w intencji chorych. Odśpiewano Litanię Loretańską, a następnie ks. Sławomir modlił się intencji wszystkich chorych, cierpiących i opiekujących się chorymi w naszej parafii. Na zakończenie nabożeństwa ks. Sławomir błogosławił Najświętszym Sakramentem przybyłych do świątyni wiernych.

Po nabożeństwie o godz. 18:30 rozpoczęła się Msza św. w intencji chorych, której przewodniczył Proboszcz ks. kan. Jerzy Kordiak, w koncelebrze z Wikariuszem ks. Sławomirem Szocikiem. Ks. Proboszcz wygłosił do zgromadzonych na Eucharystii wiernych homilię, w której nawiązał do trudnej sytuacji ludzi chorych i opiekującymi się nimi. Podkreślił ogromną rolę chorych, którzy swoje cierpienia ofiarują w intencji nawrócenia nieszczęśliwych grzeszników, każde cierpienie ma wówczas sens. Czas pandemii spotęgował i tak trudną sytuację ludzi chorych, dlatego tak ważne są osoby, które swój czas i siły poświęcają chorym.
Na zakończenie ks. Proboszcz udzielił zebranym parafianom kapłańskiego błogosławieństwa.


FOTO GALERIA Z UROCZYSTOŚCI DNIA CHOREGO

FOTO: Jerzy Ganecki