Msze Święte „Kolędowe”

11
sty

W poprzednim 2021 roku z uwagi na sytuację pandemii koronowirusa nie odbywała się wizyta duszpasterska w domach parafian. Podobna sytuacja zaistniała i w styczniu 2022 roku. Zamiast odwiedzin duszpasterzy w domach wierni zostali zaproszeni na Msze św. „kolędowe” według podanego na dany tydzień grafiku.

Spotkanie to odbywa się w kościele, z zachowaniem obowiązujących przepisów sanitarnych, a parafianie biorą w nim udział w mniejszych grupach (mieszkańcy poszczególnych ulic lub rejonów parafii). O godz. 18:30 wierni biorą udział w Eucharystii w ich intencji, do których skierowana jest homilia.

Po zakończeniu Mszy św. parafianie mogą zabrać ze sobą wodę święconą w specjalnych pojemnikach, obrazki kolędowe oraz tekst z rodzinną modlitwą kolędową. Uczestnicy spotkania są zachęceni, by po powrocie do domu zebrać się w gronie rodzinnym na modlitwę i pokropić mieszkanie przyniesioną przyniesioną przez nich wodą święconą zabraną z kościoła.

Foto z Mszy kolędowej 11.01.2022 r. z udziałem mieszkańców z ul. Długiej

FOTO: Jerzy Ganecki