Święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty, Wieczór Modlitw WKP

27
gru

27.12.2021r. przypada Święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty, umiłowanego Apostoła Jezusa. To Jego pod krzyżem powierzył swojej Matce Maryi. W tym dniu tradycyjnie w naszej parafii poświęcone jest wino, które mogą spożyć wierni uczestniczący we Mszy św., której przewodniczył Proboszcz ks. kan. Jerzy Kordiak w koncelebrze z naszym parafianinem ks. Krzysztofem Hojzerem. Według tradycji to św. Jan swą mocą zneutralizował zatrute wino.

W tym dniu o godz. 16:00 jak od wielu lat odbył się, tradycyjnie, Wieczór Modlitw Wspólnoty Królowej Pokoju, a główną intencją Mszy św. była modlitwa o pokój w ludzkich sercach, rodzinach, parafii, Kościele, Ojczyźnie i na całym świecie. Członkowie Wspólnoty animowali Eucharystię poprzez czytanie lekcjiCzesława Kowalska, psalm śpiewała Eugenia Angierska, a modlitwę powszechną zanosiła Elżbieta Mazurek i Teresa Szulczewska.

FOTO: Jerzy Ganecki