103. rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę

11
lis

11 listopada 2021 r. uroczyste obchody 103. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości rozpoczęły się Mszą świętą odprawioną w kościele parafialnym, którą celebrował nasz Proboszcz ks. kan Jerzy Kordiak. Tradycyjnie Mszę św. w intencji Ojczyzny zamówił przewodniczący Rady Miejskiej w Zbąszynku Jan Mazur.
Homilię podczas Eucharystii wygłosił nasz
Wikariusz ks. Sławomir Szocik, w której podkreślił, że największą wartością w życiu człowieka jest Bóg i Ojczyzna. Ks. Sławomir przywołał słowa naszych wielkich Polaków:

Św. Jana Pawła II, który mówił wzburzony podczas pielgrzymki w Kielcach w 1991 r.: „To jest moja Matka ta Ojczyzna! To są moi bracia i siostry. I zrozumcie wy wszyscy, którzy lekkomyślnie podchodzicie do tych spraw, nie mogą mnie nie obchodzić, nie mogą mnie nie boleć! Was też powinny boleć. Łatwo zniszczyć, trudniej odbudować…” czytaj więcej i galeria zdjęć