Święto Św. Archaniołów

29
wrz

29 września kościół obchodzi święto Św. Archaniołów: Michała , Gabriela i Rafała, którzy odegrali szczególną rolę w historii zbawienia. Aniołowie są „duchami przeznaczonymi do usług, posłanymi na pomoc starającym się posiąść zbawienie”, aby im objawić plany Stwórcy i chronić ich przed wpływami księcia ciemności.

Michał Archanioł („któż jak Bóg”) stoczył walkę ze złymi duchami i nadal wspiera ludzi w walce ze złem.

Gabriel („Bóg jest mocą”) wielokrotnie przekazywał ludziom polecenia od Pana Boga. On zwiastował Maryi, że stanie się Matką Syna Bożego.

Archanioł Rafał („Bóg uleczy”) to jeden z siedmiu aniołów, którzy stoją przed Panem.


Wsparci orędownictwem św. Archaniołów oddawajmy Panu Bogu należną chwałę.

W naszej parafii w szczególny sposób czcimy Św. Michała Archanioła. W ołtarzu wyeksponowana jest figura św. Michała, którą jako dar dla parafii ofiarował nasz parafianin misjonarz O. Biskup Krzysztof Białasik SVD, Ordynariusz Diecezji Oruro w Boliwii. Figurka Św. Michała Archanioła została przekazana 27.06.2007 r. podczas uroczystej Mszy św. w 50 rocznicę powstania parafii Zbąszynek. Figurkę wykonali boliwijscy Indianie.

W święto Archaniołów wieczorną Eucharystię sprawował ks. prof. Dariusz Śmierzchalski-Wachocz, który po Mszy św. odmówił Litanię do św. Archaniołów przed figurą św. Michała.

Foto: Jerzy Ganecki