Zbiórka do puszek dla chorej na SMA Mai Tomczak ze Zbąszynia – podziękowanie

05
lip

Pani Jolanta Gołek składa podziękowania dla ks. Proboszcza i parafianom Zbąszynka i Chlastawy za zbiórkę do puszek po Mszach św. dla chorej Majeczki w niedzielę 04.07.2021 r.

Życzymy z całego serca całkowitego powrotu do zdrowia Majeczki!


Oto tekst podziękowania na stronie Facebook:

Bardzo dziękujemy ks. Proboszczowi z Parafii pw. Macierzyństwa NMP w Zbąszynku za możliwość przeprowadzenia zbiórki do puszek dla Małej Mai po mszach świętych. Dziękujemy wszystkim mieszkańcom Zbąszynka, Chlastawy i wszystkim innym którzy wsparli Majeczkę. Dzięki Wam zielony pasek cały czas rośnie. Kwota uzyskana z puszek wyniosła 8428,70 zł i 10 euro przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Dziękujemy za Waszą hojność i otwarte serca na niesienie pomocy. Jesteście wspaniali. Pamiętajcie , dobro wraca” ….

W niedzielę 4 lipca po każdej Mszy świętej została przeprowadzona zbiórka do puszek na rzecz 14-miesięcznej Mai Tomczak ze Zbąszynia.

Maja Tomaczak urodziła się zdrowa, jednak w okolicach 8. miesiąca życia zaczęła przejawiać problemy z utrzymywaniem równowagi. 17 maja bieżącego roku stwierdzono u Mai rdzeniowy zanik mięśni (SMA). Jest to ciężka choroba genetyczna, w której organizm nie wytwarza białka niezbędnego do prawidłowego funkcjonowania mięśni. Nieleczona prowadzi do śmierci. Jedynym ratunkiem dla Mai jest terapia genowa, której koszt wynosi 9,5 miliona złotych. Rodzice Mai proszą o pomoc w walce z chorobą, w której liczy się każdy dzień, o przyszłość dziewczynki i życie wolne od cierpienia, bólu i ograniczeń. Jednocześnie dziękują za każdą złotówkę, która jest dla ich córki nadzieją na lepsze jutro.