Zakończenie Oktawy Bożego Ciała

10
cze

10.06.2021r. w naszej parafii obchodziliśmy Uroczystość Zakończenia Oktawy Bożego Ciała. O godz. 18:00 rozpoczęło się nabożeństwo czerwcowe, które prowadził Proboszcz ks. kan. Jerzy Kordiak. Po zakończonym nabożeństwie odbyła się procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła parafialnego.
W tym roku z uwagi na obostrzenia sanitarne spowodowane pandemią koronawirusa uroczystość zakończenia Oktawy Bożego Ciała nie odbyła się tradycyjnie w kościele św. Apostołów Piotra i Pawła i w trakcie procesji wokół kościoła parafialnego nie było czterech ołtarzy.

Ks . Proboszcz prowadzi nabożeństwo czerwcowe

Podczas procesji przed Najświętszym Sakramentem szły Panie z Żywego Różańca z zapalonymi świecami, dziewczynki sypały kwiatki oraz niesiono sztandary, figurkę Królowej Pokoju i obraz Matki Bożej Paradyskiej.

Bezpośrednio po zakończonej procesji rozpoczęła się Msza św., którą celebrował Proboszcz ks. kan. Jerzy Kordiak z ks. prof. US dr hab. Dariuszem Śmierzchalskim-Wachoczem naszym parafianinem, który podczas Eucharystii wygłosił homilię. Ks. Dariusz nawiązał do historii cudów eucharystycznych na przestrzeni wieków.

Na zakończenie Mszy św. ks. Proboszcz podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i przebiegu uroczystości zakończenia obchodów Bożego Ciała.
Uroczytość zakończyła się poświęcenieniem wianków i wiązanek kwiatowych.


FOTOGALERIA Z ZAKOŃCZENIA OKTAWY BOŻEGO CIAŁA

FOTO: Jan Mikuła