Ekstremalna Droga Krzyżowa 2021

28
mar

„26.03.2021 r. w piątek Mszą świętą o godzinie 18.30 w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie rozpoczęło udział w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej 2021 kilku przedstawicieli naszej parafii.

EDK to ekstremalna droga, ekstremalne przeżycie duchowe, ekstremalne doświadczenie Boga, siebie i pięknych ludzi. Zaraz po Mszy świętej wyruszyliśmy na różne trasy EDK w rejonie Świebodzin, na Czerwoną -Świętego Ojca Pio – Świebodzin- Grodziszcze,-Witosław- Glińsk- Jordanowo-Szumiąca- Kuźnik- Bobowicko- Żółwin- Kuligowo- Stołuń- Lubikowo – Rokitno- i żółtą- Kresowe Więzi – -Świebodzin- Lubinicko- Ojerzyce- Wolimirzyce- Opalewo- Koźminek- Kręcko- Kosieczyn- Szczaniec- Ojerzyce-Lubinicko- Świebodzin.

Pierwsze kilometry są łatwe, nawet można by powiedzieć- przyjemne, a tak naprawdę ekstremalnie zaczyna się robić po 30-tym kilometrze, kiedy brak snu, zmęczenie, ból nóg i chyba ?? prawie wszystkich części ciała i ta ogromna chęć dotarcia do obranego celu, pozwala zupełnie inaczej przeżywać doświadczenie Boga i drugiego człowieka.

Idziemy ze swoimi intencjami i intencjami tych, którzy prosili o modlitwę i z każdym kilometrem przybliżamy się do upragnionego celu. Kto tego nie przeżył chyba nie zrozumie, bo trzeba być ekstremalnym , może „nienormalnym”, by w nocy, w zimnie kiedy wszyscy śpią wygodnie w swoich ciepłych łóżeczkach wędrować przez pola, lasy…. w bólu i cierpieniu , aby może na nowo odkrywać w sobie Boga. Ale to cudowne doświadczenie Boga i pięknych ludzi.


Zapraszamy w przyszłym roku wszystkich wątpiących „czy dam radę”, uwierz, że dasz radę, bo z mocą Bożą niemożliwe staje się możliwe.” Tekst: Mariola Szukalska

FOTOGALERIA Z EKSTREMALNEJ DROGI KRZYŻOWEJ

FOTO: Mariola Szukalska