Środa Popielcowa

17
lut

17.02.2021r. w kościele katolickim od Środy Popielcowej rozpoczął się okres Wielkiego Postu, czyli czas czterdziestodniowej pokuty. W tym świętym czasie stajemy wszyscy jako grzesznicy, którzy potrzebują Bożego miłosierdzia, przebaczenia i oczyszczenia.
W naszej parafii w Środę Popielcową Msze św. zostały odprawione w kościele parafialnym o godz. 7:00, 8:15, 11:00, 17:00 i 18:30, a w kościele w Chlastawie o godz. 16:00.

Zgodnie z decyzją watykańskiej Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów z 12 stycznia br. w tym roku z racji obowiązujących obostrzeń pandemicznych kapłan – po pobłogosławieniu popiołu – tylko jeden raz wypowiadał formułę „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię” lub „Pamiętaj, że jesteś prochem i w proch się obrócisz”.

Następnie w maseczce ochronnej Proboszcz ks. kan. Jerzy Kordiak i Wikariusz ks. Dawid Klepusewicz w milczeniu posypywali głowy wiernych popiołem.


FOTOGALERIA

Foto: Małgorzata Szafrańska


Przez czterdzieści dni będziemy przygotowywać nasze serca na wielkie święta Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. Przez śmierć i zmartwychwstanie Chrystus pojednał świat z Ojcem, a my także i teraz, mocą tego wydarzenia możemy uzyskać odnowienie więzi, jaką nawiązaliśmy z Bogiem w chwili chrztu świętego.