Uroczystość Objawienia Pańskiego

06
sty

06 stycznia w Kościele Katolickim obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego czyli święto Trzech Króli. Na pamiątkę tego wydarzenia poświęconą kredę, kadzidło i wodę parafianie po Mszy mogli zabrać ze sobą do domu . Po przyjściu z kościoła można było napisać kredą na drzwiach wejściowych do domu K+M+B (inicjały trzech Mędrców) i aktualny rok. Po łacinie skrót odczytywany jest, jako błogosławieństwo – Christus Mansionem Benedicat, czyli Chryste błogosław temu domowi.
W naszej parafii Msze św. były odprawiane jak w każdą niedzielę i święta: o godz. 7:00; 8:15; 9:30; 11:00; 12:15 i 18:30.

Foto z Mszy św. o godz. 11:00


Foto: Jerzy Ganecki


Objawienie Pańskie jest jednym z najstarszych Świąt chrześcijańskich. Było obchodzone dużo wcześniej niż Święta Bożego Narodzenia. W naszej świadomości bardziej utrwaliła się nazwa Świeto Trzech Króli. Ma to związek z historią tego zdarzenia. Trzej Królowie (Magowie) udali się ze wschodu by złożyć pokłon i dary (mirrę, kadzidło i złoto) nowonarodzonemu Jezusowi Chrtystusowi. Do źłóbka zaprowadziła ich gwiazda betlejemska.