Odpust parafialny 2020

11
paź

11. październik to świeto odpustowe w naszej parafii pw. Macierzyństwa NMP.
Od czwartku do soboty wierni w ramach przygotowania duchowego do odpustu uczestniczyli w wieczornej, osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu przed nabożeństwem różańcowym.

W niedzielę 11.10. 2020 r. od godz. 11:00-11:30 trwała osobista adoracja przed Najświętszym Sakramnetem, od godz. 11:30 do 12:00 została odmówiona modlitwa różańcowa,którą prowadził nasz Wikariusz ks. Dawid Klepusewicz, po której uczestniczyliśmy w procesji wokół kościoła parafialnego prowadzonej przez ks. kan. Zdzisława Przybysza, byłego Proboszcza parafii Kosieczyna i dziekana naszego dekanatu, a obecnie Proboszcza Parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Zielonej Górze i diecezjalnego ojca duchownego.

W procesji uczestniczyli wierni i kapłani,wierni nieśli sztandary, a dziewczynki sypały kwiatki.

Po procesji rozpoczęła się uroczysta Suma, której przewodniczył ks. kan. Zdzisław Przybysz w asyście ks. Dziekana Marka Bednarka, naszego Proboszcza ks. kan. Jerzego Kordiaka, Wikariusza ks. Dawida Klepusewicza, naszych byłych Wikariuszy ks. Zbigniewa Nosala ze Świebodzina i ks. Jakuba Świątka z Zielonej Góry oraz naszego parafianina brata Piotra Cieślaka, Paulina.

Przed błogosławieństwem, aby uzyskać odpust ks. Zdzisław i wierni odmówili modlitwy w intencji Ojca św. Franciszka.
Mszę św. uświetniły śpiewy organisty Rafała Rzeszuto i scholi parafialnej oraz animacji Eucharystii poprez czytanie lekcji (Mariola Szukalska i lektor Daniel Hoffmann), a modlitwę wiernych zanosili Elżbieta Andrys i Andrzej Chromiński.

Na zakończenie Mszy św. ks. Proboszcz podziękował przybyłym wiernym i gościom kapłanom i wszystkim, którzy uświetnili tą Uroczystość parafialną.

FOTO: Ewa i Marek Jasińscy

Leave a Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.