Uroczystość I Komunii św. – (grupa II)

27
wrz

„Pierwsza Komunia św. jest wielkim świętem chrześcijańskich rodzin. A rodzina pierwszym i podstawowym środowiskiem, do którego Bóg przychodzi przez sakramenty naszej wiary, zaczynając od sakramentu małżeństwa i chrztu św. dziecka.” (św. Jan Paweł II)
W niedzielę 27.09.2020, podczas Mszy św. o godz. 11.00 przeżywaliśmy jeszcze raz w tym roku Uroczystość Pierwszej Komunii św.  (II grupa).

Tego dnia 24 dzieci już z klasy 4, po raz pierwszy zaprosiły do swego życia Pana Jezusa obecnego w Eucharystii. W piątek, dzieci skorzystały z sakramentu pojednania, odnawiając wcześniej przyrzeczenia chrztu św.

Mszę św. odprawiał i homilię wygłosił ks. proboszcz Jerzy Kordiak.

Oprawę Liturgii (komentarz na rozpoczęcie, modlitwę powszechną, procesję z darami i wszelkie podziękowania) przygotowała z dziećmi pani katechetka Krystyna Antczak. Muzycznie ubogaciła Liturgię nasza młodzieżowa schola. Uroczystość przebiegła w modlitewnej i podniosłej atmosferze.

Rodzice dzieci czytali słowo Boże oraz prosili i dziękowali ks. Proboszczowi za udzielenie dzieciom Komunii świętej.

Dzieci aktywnie uczestniczyły w Eucharystii, ze skupieniem przyjmowały Komunię św., a na zakończenie wyraziły dziecięcą radość, gdy zaśpiewały piosenkę: „Nie ma takiego jak Jezus” … i gestami pokazywały swoją miłość do Jezusa.

Otrzymały też chlebki, którymi miały podzielić się wśród rodziców, rodziny i zaproszonych gości.
Pamiątkowe zdjęcie i wręczenie obrazka komunijnego, zakończyły uroczystość w kościele, piękne, niepowtarzalne przeżycie, na które ta grupa dzieci wyjątkowo długo czekała.
Życzę dzieciom, moim wieloletnim uczniom, Bożego błogosławieństwa na kolejny etap ich życia, także tego religijnego i Eucharystycznego, które się dzisiaj rozpoczęło.
A Rodzicom tych dzieci, serdecznie DZIĘKUJĘ za zaangażowanie: piękne przygotowanie kościoła i bardzo miłą, życzliwą współpracę w przygotowaniu dzieci do Uroczystości Pierwszej Komunii św.
Bóg zapłać!!!
pani katechetka Krystyna Antczak

FOTO:  Adam Świtała

Leave a Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.