„Margaretka” dla Wikariusza ks. Dawida Klepusewicza

25
wrz

W  Wieczór Modlitw Wspólnoty Królowej Pokoju 25.09.2020 r. w 18. rocznicę powstania Apostolatu „Margaretka” w naszej parafii na zakończenie Mszy św. zostały poświęcone przez Proboszcza ks. kan. Jerzego Kordiaka  „Margaretki” oraz zostało przyjęte przyrzeczenie wieczystej modlitwy jaką podjęli parafianie za nowego naszego Wikariusza  ks. Dawida Klepusewicza.

Wieczystą modlitwę podjęli:

Karolina Chybin,  Urszula Grzechowiak,  Karolina Górka,  Dorota Chybin,  Sławomir Korbanek,  Ryszard Białas,  Alina Waszak.

Apostolat  „Margaretka” został założony w naszej parafii 05 września 2002 r. przez Wspólnotę Królowej Pokoju i w tym roku przypada 18. rocznica jego powstania.
Symbolem Apostolatu stał się mały biały kwiatek, który oznacza poświęcenie, prostotę i jedność. W centrum kwiatu w blankiecie wpisuje się imię i nazwisko kapłana, zaś na siedmiu płatkach imiona i nazwiska siedmiu osób, które składają Bogu przyrzeczenie dożywotniej modlitwy – każda osoba w jednym określonym dniu tygodnia modli się modlitwą Pawła VI i Koronką Pokoju za konkretnego kapłana.

W naszej parafii założono 45 „Margaretek”, a objętych modlitwą jest 39 kapłanów (6 kapłanów ma więcej niż jedną „Margaretkę”), za których modli się 258 osób.

Foto:  Jerzy Ganecki