Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

12
kwi

Dzień Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego 12.04.2020 r. był innym dniem niż to co było w poprzednich latach. Na skutek panującej pandemii koronawirusa i wprowadzonymi  ograniczeniami władz kościelnych w kościołach w Polsce i w naszej parafii nie odbyła się w porannych godzinach tradycyjna procesja rezurekcyjna ogłaszająca światu Zmartwychwstanie Pana Jezusa.

Msze św. w naszej parafii były odprawione w kościele parafialnym o godz. 9:30; 11:00 i 12:15, a w Chlastawie o godz. 12:15.  Oprócz służby liturgicznej w Eucharystii nadal mogło wziąć udział tylko 5 osób. Była jednak możliwość przyjęcia Komunii św. w liczbie pięć osób zaraz po zakończeniu Mszy św.

Wierni mogli wziąć udział w Mszach św. w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego poprzez transmisje w mediach i internecie.
W ogólnopolskich stacja telewizyjnych Msze św. były transmitowane:
– TVP 1 – godz. 7:00 z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie, godz. 11:00 z Watykanu z błogosławieństwem Urbi et Orbi,
– TV Republika godz. 7:00 z Parafii pod wezwaniem św. Augustyna w Warszawie,
– TV Polsat News – godz. 9:00 ze Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie, godz. 11:00 z Watykanu z błogosławieństwem Urbi et Orbi
– TV Trwam – godz. 9:30 Kaplica Cudownego Obrazu Matki Bożej na Jasnej Górze,
– TVP 3 Gorzów Wlkp godz. 10:30 z WSD w Paradyżu,
– TVP Polonia – godz. 11:00 z Watykanu z błogosławieństwem Urvbi et Orbi

FOTO z transmisji Mszy św. w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego
w Krakowie Łagiewnikach godz. 7:00