Czuwanie modlitewne na rozpoczęcie Nowego 2020 Roku

01
sty

31.12.2019r.  przed północą o godz. 23:00 rozpoczęło się czuwanie modlitewne przed nadchodzącym Nowym Rokiem – 2020. Tradycyjnie od kilku lat czuwanie rozpoczęto modlitwą różańcową, którą prowadziła Wspólnota Królowej Pokoju. Następnie o godz. 23:30 parafianie adorowali Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, którą prowadził Proboszcz ks. kanonik Jerzy Kordiak.

O godz. 00:00 rozpoczęła się uroczysta Msza św. w intencji parafii. Eucharystii przewodniczył Wikariusz ks. Jakub Świątek, a koncelebrował Proboszcz ks. kan. Jerzy Kordiak. Ks. Jakub wygłosił do zgromadzonych parafian homilię. Wierni przyjmowali Pana Jezusa w komunii św. pod dwoma postaciami.

Lekcję czytała Alicja Łukaszewska, a modlitwę powszechną zanosił nadzwyczajny szafarz Jerzy Ganecki.

Foto: Danuta Ganecka