Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

„A zatem pozostaje odpoczynek dla ludu Bożego.
Kto bowiem wszedł do jego odpoczynku,
odpocznie po swych czynach,
jak Bóg po swoich.
Śpieszmy się więc wejść do owego odpoczynku,
aby nikt nie poszedł
za tym przykładem nieposłuszeństwa.”
(Hbr 4,9-11)


Msze św. w naszej parafii podczas wakacji

 


 

„Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię.” (Mt 11,28)

 

Wakacje są po to, by umocnić siły i z radością powrócić do pracy

Wypoczynek potrzebny jest każdemu człowiekowi: dzieciom, młodzieży i dorosłym. Wakacje i urlopy to pomysł samego Boga, wyrażony w poleceniu wypoczynku i świętowania. Polecenie to zawarte jest już na początku Księgi Rodzaju. Potwierdza je także Jezus, który mówi do swoich uczniów: idźcie i odpocznijcie nieco! Optymalna sytuacja ma miejsce wtedy, gdy odpoczynek połączony jest ze świętowaniem! A świętować można najpełniej w gronie tych, którzy najbardziej kochają, czyli w gronie rodziny i przyjaciół. Wakacje i urlopy to możliwość bycia z tymi, z którymi łączą nas najsilniejsze i najpiękniejsze więzi. To także czas na zachwyt nad pięknem świata. To czas na refleksję nad sensem życia i codzienności. To wspaniała okazja do mierzenia się z samym sobą, na przykład poprzez wysiłek sportowy, troskę o sprawność i kondycję fizyczną, a także poprzez zachowanie rozsądku i dyscypliny w wykorzystaniu wakacyjnego czasu w sytuacji, w której nie ma regulatora zewnętrznego w postaci obowiązku szkolnego czy pracy zawodowej.

Życzymy wakacji wspaniałych, pogodnych, udanych, ale jednocześnie wzbogaconych pamięcią o Bogu, kościele, Ewangelii i Eucharystii, abyśmy po wakacjach mogli być bogatsi o wrażenia i doznania nie tylko estetyczne, ale i duchowe.


 

PIEŚŃ:    POWĘDRUJ, zespół OMEN


 

Przeżywać wakacje z Bogiem

Ks. Jan Twardowski w jednym ze swoich wierszy napisał: „Czy możemy powiedziećże żyjemy dla Boga? Warto podczas wakacyjnych podróży odpowiedzieć sobie na to pytanie: dla kogo, czego żyjemy? Czy nie żyjemy dla siebie, dla swoich ambicji, dla pieniędzy, dla własnego szczęścia?

Każdą chwilę dostajemy od Boga i każą chwilę Jemu oddajmy”. Każdy ułamek sekundy wakacyjnej radości czy szczęścia może być ofiarowany Panu Bogu. Wakacje to doskonały czas na test naszej wiary.  Być może czasami naszą obecność na Eucharystii, spowiedź, modlitwę traktujemy jedynie, jako praktyki religijne, które są jednym z wielu „obowiązków” naszego życia.

 

 

A przecież mówi się, że wakacje to czas, gdy od obowiązków mamy odpocząć. Obyśmy potrafili w każdym kolejnym dniu wakacji dostrzec skarbjaki otrzymujemy od Boga. Starajmy się, aby tego skarbu nie zniszczyć i nie zapomnieć o Panu Bogu, który każdego dnia chce być z nami!


Propozycja  na wakacje, wideo:

 

Bazylika Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Bardzie (dolnośląskie)


 

Sanktuarium Matki Bożej Królowej Tatr
lub Matki Bożej Jaworzyńskiej na Wiktorówkach (Małopolskie)

Wiktorówki to wycieczka na Rusinową Polanę w Tatrach. Stąd szlak niebieski prowadzi do Kaplicy Matki Boskiej Jaworzyńskiej Królowej Tatr. Jest to Klasztor Ojców Dominikanów pw. Świętego Jana Pawła II.


 

 

Szczegóły

Data:
29 sierpnia 2022
Godzina:
00:00 - 00:30