• To wydarzenie minęło.

04.09.20221 r. Dwudziesta Trzecia Niedziela zwykła,           Rok C, II

Obracasz w proch człowieka *
i mówisz: «Wracajcie, synowie ludzcy».
Bo tysiąc lat w Twoich oczach †
jest jak wczorajszy dzień, który minął, *
albo straż nocna.

Panie, Ty zawsze byłeś nam ucieczką

Ewangelia (Łk 14, 25-33)

Kto nie wyrzeka się wszystkiego, nie może być uczniem Jezusa

Refleksja:

Przez całe życie uczymy się na własnych, ale też i innych ludzi błędach. To pomaga nam w tym, aby nie błądzić wciąż w życiu. Niestety wielu jest takich, którzy popełniają te same błędy i to często przez całe swoje życie. Nie wyciągają oni bowiem żadnej nauki z tego co przeżyli, bo… tak zawsze było, bo… tak się przyzwyczaili, albo po prostu, bo… nie da się inaczej żyć…

Jezus uczy nas, że każdy za nas powinien znać swoją wartość dzięki doświadczeniom własnego życia. Ta wartość jest coraz większa, jeśli pracujemy nad sobą, wciąż wymagamy od siebie i innych oraz kiedy wciąż uczymy się na własnych porażkach. Każdy z nas dąży do doskonałości i tylko wtedy wzmacniamy nasz charakter i osobowość. Nasza wartość rośnie nie tylko w naszych oczach czy innych ludzi, bo Bóg też widzi, że wszystko co stworzył jest bardzo dobre(źródło deon.pl)

Jestem nie po to, aby mnie kochali i podziwiali, ale po to, abym ja działał i kochał. Nie obowiązkiem otoczenia pomagać mnie, ale ja mam obowiązek troszczenia się o świat, o człowieka   (Janusz Korczak)

Wideo komentarz do Ewangelii – Zaprawa – Złote kajdany

Pogłębiarka – Daniel Wojda & przyjaciele [Mk 7,31-37], ks. Jacek Olczyk SJ

Wideo:   #Świadectwo nawrócenia Błażeja na medycynie

Błażej Borkowski absolwent medycyny opowiada o tym jak spotkał Jezusa. Poszukiwał Boga kilka lat i zapragnął iść dalej za Jezusem. Oddał życie Jezusowi i Duch Święty zaczął go prowadzić w nadprzyrodzony sposób przez natchnienia, cytaty w Piśmie Świętym i słowa prorocze.

Jarzmo i brzemię Chrystusa (aforyzm)

Jezus cichy i pokornego serca,
gdy jest nam ciężko, zaprasza do siebie,
aby sił dodać i dusze pokrzepić
ukojeniem, co swe źródło ma w niebie.
Przeróżne napotykamy przeszkody:
ból, trudy, czy życiowe doświadczenia.
Chrystus ma tę moc by w biedach nas wspomóc,
lecz co najważniejsze – dojść do zbawienia.

Wiersze Naszego Księdza (przez rok spisywane), Kościół pw. św. Augustyna Biskupa w Nadolu

Pieśń:   Jeszua Yeszua przepiękna piosenka z modlitwą wstawienniczą ks. Teodora Sawielewicza,
śpiewa Aleksandra Nawrot

Z   THEOFEEL: