Msza św. roratnia dla dzieci

07
gru

Msze św. roratnie dla dzieci w naszej parafii odbywają się w środy i piątki. Dzieci z lampionami w ręku gromadzą się w świątyni.

07.12.2022 w kolejnym dniu Adwentu Wikariusz ks. Sławomir Szocik, jak zawsze przed rozpoczęciem Mszy św. z udziałem dzieci, poszedł do przedsionka kościoła i przy wyłączonym świetle wprowadził procesyjnie dzieci z lampionami do świątyni.

Mszy św. przewodniczył Wikariusz ks. Sławomir w koncelebrze z ks. Proboszczem Jerzym Kordiakiem. Lekcję czytał lektor Jan Pukacki.

Po Ewangelii ks. Sławomir poprosił dzieci przed ołtarz, by wspólnie wysłuchać nagraną rozmowę audio „Rodziny z ks. Jerzym”. Tego dnia dyskusja dotyczyła pielgrzymek do sanktuarium, w jakich rodzina i ksiądz uczestniczyli. Po wysłuchaniu nagrania ks. Sławomir przeprowadził rozmowę formacyjną dotyczącą wysłuchanego audio. Dzieci odpowiadały na pytania księdza Sławka.

Następnie rozpoczęła się Liturgia Eucharystyczna, którą uświetniła Schola dziecięca prowadzona przez Małgorzatę Kaczmarek.

Tradycją spotkań adwentowych z dziećmi jest również wylosowanie trzech figurek Maryi. Dzieci składają w koszyczku przed Mszą św. serduszka z treścią wykonanego dobrego uczynku i wybrana osoba losuje takie trzy serduszka z koszyczka. Trzy wylosowane osoby otrzymują figurkę Maryi i zabierają Ją ze sobą do domu, by wspólnie z rodziną modlić się do Matki Bożej. Figurki Maryi dzieci przynoszą do kościoła na następną Mszę św. roratnią.

Dzisiaj po zakończonej Mszy św. dzieci były zaskoczone niespodzianką, ponieważ do światyni przybył św. Mikołaj, którego serdecznie powitał ks. Sławomir. Św. Mikołaj obdarował dzieci czekoladami i duchowo życzył wszystkiego dobrego i by jak najpiękniej przygotowały się do święta Narodzenia Pana Jezusa.


Warto wspomnieć, że adwentową tradycją naszej parafii jest codzienne, poza środą i piątkiem, odmawianie jednej tajemnicy różańcowej i zapalenie świecy roratniej przez przedstawicieli wybranej Róży różańcowej istniejącej w naszej parafii.

FOTO GALERIA Z MSZY ŚW. RORATNIEJ DLA DZIECI:

FOTO: Jerzy Ganecki