Uroczystość Wszystkich Świętych

01
lis

Uroczystość Wszystkich Świętych to w naszej Ojczyźnie szczególny dzień, w którym gromadzimy się na cmentarzach, aby modlić się za naszych zmarłych. Tak naprawdę jest to uroczystość ku czci wszystkich znanych i nieznanych z imienia świętych. Kościół przypomina nam tego dnia prawdę o naszej wspólnocie ze świętymi, którzy otaczają nas opieką.

01.11.2022r. o godz. 13:00 rozpoczęła się procesja po cmentarzu do czterech stacji, podczas której modlono się za zmarłych. Przy Krzyżu cmentarnym, jak co roku, ks. Proboszcz Jerzy Kordiak wyczytał nazwiska 50 zmarłych naszych parafian (21 mężczyzn i i 29 kobiet) w okresie od 01.11.2021r. do 01.11.2022r.

Po zakończonym nabożeństwie modlitewnym rozpoczęła się przed kaplicą cmentarną uroczysta Msza św. Mszy św. przewodniczył nasz Wikariusz ks. Sławomir Szocik, który wygłosił do zgromadzonych homilię. We Mszy św. w koncelebrze uczestniczył Proboszcz ks. kan. Jerzy Kordiak, nasz parafianin o. Rafał Szczepaniak, Paulin posługujący we Włoszech oraz w asyście brat Piotr Cieślak, Paulin.

Podczas Mszy św. Lekcję czytali lektorzy Kamil Białasik i Daniel Hoffmann, a modlitwę powszechną zanosił br. Piotr. Uroczystość uświetnił śpiewem p. organista Rafał Rzeszuto.

Po Mszy św. kapłani dokonali poświęcenia nowych pomników na prośbę parafian.
Tradycyjnie przy wejściu na cmentarz wierni mogli złożyć ofiary na opłacenie ubezpieczeń kościołów, budynków kościelnych i cmentarza na przyszły rok.

FOTO GALERIA Z UROCZYSTOŚCI WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH:

Foto: Marek Jasiński