Wyjazd do Gorzowa Wlkp. na film „Medjugorje”

27
paź

27.10.2022 o godz. 17:40 sprzed kościoła parafialnego 41 osobowa grupa pojechała autokarem do Gorzowa Wlkp. na film pt. „Medjugorje”. Wyjazd zorganizowała Wspólnota Królowej Pokoju działająca przy naszej prafii.

Projekcja filmu odbyła się o godz. 19.30 w kinie „Helios” w Galerii Askana w Gorzowie Wlkp. Światowa premiera tego 2-godzinnego filmu dokumentalnego odbyła się w 2021 roku, a w Polsce premiera w wielu miastach – 14 października 2022 r.

Znakomity dokument „Medjugorje” hiszpańskiego reportera Jesusa Garcii pozwala poznać fenomen tego miejsca w sposób wszechstronny z różnych punktów widzenia. Sięga do przeszłości, relacjonując historię objawień Matki Bożej i pokazuje to, co dzieje się tam obecnie. Dla Garcii reporterska wyprawa w 2006 r. wraz z pracującym w marketingu pisma Gonzalą Moreną do małej wioski w Hercegowinie stała się punktem zwrotnym w ich życiu. Gonzala Morenę, który był niewierzącym i sceptycznie nastawionym do Medjugorje, po pewnym czasie Pan Bóg powołał do kapłaństwa i został księdzem.
Relacja filmowa jest tym cenniejsza, że przed kamerą o wydarzeniach w Medjugorje wypowiadają się widzący, księża, którzy przez lata sprawowali nad nimi duszpasterską opiekę, pojawiają się świadectwa różnych osób, a także materiały archiwalne zdjęciowe i filmowe realizowane w ciągu wielu lat.

Po zakończonej projekcji organizatorzy wyświetlenia filmu spośród 480 osób zgromadzonych w kinie (wszystkie miejsca w sali były zajęte) wylosowali upominki, obrazy Królowej Pokoju, a jeden z nich przypadł naszej siostrze ze Wspólnoty – Elżbiecie Krajza.

Natomiast główną nagrodę wyjazdu samolotem do Medjugorje wylosowano Edycie Woźniak z Nowego Tomyśla, która razem z nami jechała autobusem na projekcję filmu, a która była w tym roku na XXI Pielgrzymce do Medjugorje organizowanej ze Zbąszynka przez naszą Wspólnotę Królowej Pokoju.

Szczęśliwi i doświadczeni głębokimi przeżyciami po obejrzeniu dokumentu o północy wróciliśmy do Zbąszynka.FOTO GALERIA

FOTO: Jerzy Ganecki