Zakończenie Oktawy Bożego Ciała

23
cze

23.06.2022r. odbyło się uroczyste zakończenie oktawy Bożego Ciała. O godz. 17:30 w kościele filialnym pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła został wystawiony Najświętszy Sakrament i wierni adorowali Pana Jezusa do rozpoczęcia Nabożeństwa czerwcowego i odśpiewano Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Po nabożeństwie rozpoczęła się Msza święta , której przewodniczył Wikariusz ks. Sławomir Szocik w koncelebrze Proboszcza ks. kan. Jerzego Kordiaka. Ks. Sławomir podczas Mszy św. wygłosił homilię oraz poświęcił przyniesione zioła lecznicze, kwiaty i młode pędy zbóż.

Poświęcenie kwiatów, ziół, pędów zbóż przez ks. Sławomira Szocika

Następnie odbyła się procesja wokół kościoła do 4 ołtarzy:

I ołtarz (przygotowali mieszkańcy ulicy Kościelnej)
II ołtarz (przygotowali także mieszkańcy ulicy Kościelnej)
III ołtarz (przygotowali mieszkańcy ulic Platanowej, Zaułek Kościelny, Jana Pawła II)
IV ołtarz (przygotowali mieszkańcy ulic Kosieczyńskiej i Placu Dworcowego)

Na zakończenie procesji ks. Proboszcz podziękował Panu Bogu za dar modlitwy i pogodę, wiernym za uczestnictwo, osobom, które prowadziły księdza, sztandary, figurę Królowej Pokoju, obraz Matki Bożej Paradyskiej oraz dziewczynkom za sypanie kwiatów przed Najświętszym Sakramentem.

FOTO: Jan Mikuła