Imieniny Wikariusza ks. Sławomira Szocika

17
maj

17.05.2022 r. o godz. 18:30 odbyła się uroczysta Msza św. z okazji Imienin naszego Wikariusza ks. Sławomira Szocika, którą zamówili członkowie Róż Żywego Różańca. Wierni dziękowali Panu Bogu za posługę ks. Sławomira w naszej parafii i prosili o opiekę Bożą i Matki Najświętszej na dalsze lata Jego kapłaństwa.

Na początku Mszy św., której przewodniczył ks. Sławek w koncelebrze z ks. Proboszczem Jerzym Kordiakiem, dziewczynki Państwa Czerkawskich Amelka, Julka i Marysia, delegacja grup działających w parafii, przedstawicielki Dziennego Domu Seniora „Wigor”, kościelni z Chlastawy i kościołów w Zbąszynku złożyli życzenia Solenizantowi.

Homilię wygłosił ks. Proboszcz, który nawiązał do Ewangelii i słów Jezusa „„Pokój zostawiam wam, pokój mój daję wam. Nie tak jak daje świat, Ja wam daję. Niech się nie trwoży serce wasze ani się nie lęka…” oraz dziękował ks. Sławomirowi za posługę w naszej parafii.

Mszę św. uświetniła animacja Liturgii Słowa przez parafian i śpiewy organisty. Lekcję czytał nadzwyczajny szafarz Mariusz Graczyk, a modlitwę wiernych zanosiły Elżbieta Jankowiak z Ruchu Rodzin Nazaretańskich i Alicja Łukaszewska z Wspólnoty Królowej Pokoju.

Na zakończenie uroczystości ks. Sławomir podziękował wszystkim za pamięć, złożone życzenia oraz udzielił zgromadzonym błogosławieństwa.


FOTO GALERIA Z UROCZYSTOŚCI IMIENINOWEJ:

FOTO: Jerzy Ganecki