Bierzmowanie 2022

07
maj

Dnia 07.05.2022 r. o godz. 11:00 w naszej parafii Ks. Biskup Krzysztof Białasik SVD, misjonarz wywodzący się z naszej parafii, Ordynariusz Diecezji w Oruro w Boliwii udzielił młodzieży Sakramentu Bierzmowania. Przystąpiło do niego 73 uczniów klas VIII szkoły podstawowej z naszej parafii Zbąszynek, 27 osób z Parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP i św. Jakuba Apostoła z Dąbrówki Wlkp. oraz 11 osób z Parafii pw. św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza z Kosieczyna.

Na początku Mszy św. przedstawiciele rodziców: Państwo Chybin, poprosili ks. Biskupa o udzielenie Sakramentu, a Proboszcz ks. kan. Jerzy Kordiak poinformował, że młodzież została należycie przygotowana do otrzymania tego Sakramentu.

Następnie ks. Biskup Krzysztof Białasik dokonał promocji pięciu ministrantów z naszej parafii na lektorów. Nowi lektorzy złożyli przyrzeczenie i na pamiątkę otrzymali Pismo Święte.

W Liturgii Słowa Bierzmowani czytali lekcję. Po odczytaniu Ewangelii przez Proboszcza z Kosieczyna ks. kan. Andrzeja Drutel, Biskup Krzysztof Białasik wygłosił homilię do młodzieży, wskazując drogę wytrwania i bycia autentycznym uczniem Chrystusa przez całe życie.

Po zakończonej homilii nastąpiła cicha modlitwa kapłanów i zgromadzonych, wzywająca Ducha Świętego o udzielenie Jego Darów młodzieży. Po modlitwie nastąpił punkt kulminacyjny uroczystości, czyli udzielenie Sakramentu Bierzmowania.

Następnie Bierzmowani zanosili modlitwę powszechną w imieniu zgromadzonego Kościoła oraz przynieśli dary ołtarza.

Po Liturgii Słowa nastąpiła dalsza część Eucharystii, którą celebrował ks. Biskup Krzysztof Białasik w asyście Proboszcza ks. kan. Jerzego Kordiaka oraz księży Proboszczów z Kosieczyna ks. kan. Andrzeja Drutel i ks. kan. Stanisława Jedlińskiego z Dąbrówki Wlkp.

Uroczystość Bierzmowania uświetniła śpiewem Schola Parafialna.

Na koniec Mszy św. przedstawiciele młodzieży podziękowali kapłanom, rodzicom oraz przygotowującemu ich do Sakramentu Bierzmowania Wikariuszowi ks. Sławomirowi Szocikowi.

FOTOGALERIA Z UROCZYSTOŚCI BIERZMOWANIA:

FOTO: JAN MIKUŁA