Wielki Czwartek, Ustanowienie Eucharystii i Kapłaństwa

14
kwi

„Następnie wziął chleb, odmówiwszy dziękczynienie połamał go i podał mówiąc: To jest Ciało moje, które za was będzie wydane: TO CZYŃCIE NA MOJĄ PAMIĄTKĘ! Tak samo i kielich po wieczerzy, mówiąc: Ten kielich to Nowe Przymierze we Krwi mojej, która za was będzie wylana.” (Łk 22-19,20)

O godz. 18:30 rozpoczęło się w naszej parafii Triduum Paschalne. Mszę św. celebrowali Proboszcz ks. kan. Jerzy Kordiak i Wikariusz ks. Sławomir Szocik, który Jej przewodniczył i wygłosił homilię. Dzień ten to pamiątka Ostatniej Wieczerzy Pańskiej i ustanowienie Sakramentu Kapłaństwa.

Z tej okazji delegacje parafialne: dzieci, grup działających w parafii, przedstawiciele szkół i młodzieży, ministrantów i kościelni oraz delegacje władz samorządowych złożyli naszym kapłanom życzenia.

Animację liturgii Eucharystii przygotowała Służba Ołtarza. Lekcję czytali: szafarz Mariusz Graczyk i lektor Kamil Białasik, psalm śpiewała organistka p. Anna Wołek. Modlitwę powszechną zanosili Elżbieta Jankowiak i Jan Mikuła.

Po zakończeniu Mszy św. kapłani procesyjnie przenieśli Najświętszy Sakrament do kaplicy adoracji.

Następnie odśpiewano I części Gorzkich Żali, po czym Wspólnota Królowej Pokoju prowadziła adorację, która trwała w parafii do 22:00.

W tym roku Kaplicę Adoracji na Wielki Czwartek i Grób Pański wykonali: Adam Frąckowaiak i Grzegorz Skałecki.

FOTO GALERIA Z PRZEBIEGU UROCZYSTOŚCI WIELKOCZWARTKOWYCH:

Foto: Marek Jasiński