Ekstermalna Droga Krzyżowa

09
kwi

08.04.2022 r. wyruszyła z Sanktuarium Jezusa Miłosiernego w Świebodzinie jak co roku Ekstermalna Droga Krzyżowa (EDK). W EDK udziało wzięło również trzech naszych Parafian. Na trasę Ojca Pio z Świebodzina do Rokitna wyruszyli: Państwo Mariola i Artur Szukalscy, a na trasę Kresowych Więzi Świebodzin-Kosieczyn-Świebodzin wyruszył: p. Waldemar Trypucki.

Przebieg EDK zrelacjonowała p. Mariola Szukalska:

„Kolejne EDK za nami, kolejne cudowne doświadczenie bliskości drugiego człowieka i Boga. Choć w tym roku moja trasa EDK była dla mnie wyjątkowo trudna, może przebyty niedawno Covid zrobił swoje, a może znowu „przesadziłam” z intencjami. Po 12 godzinach nocnej wędrówki ze Świebodzina do Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie udało się dotrzeć do upragnionego celu, no nie było łatwo…. chwilami ogromne zmęczenie, chwile zwątpienia, ból i zimno utrudniały pokonanie kolejnych kilometrów. Ale zdecydowanie było warto, EDK 2022 cudowne doświadczenie pięknych ludzi. Niektórzy z naszych parafian upragniony cel osiągnęli już parę minut po godzinie 5.00. Pomimo ogromnego zmęczenia, niewyspania i bólu ogromna radość kiedy klękasz przed obrazem Matki Cierpliwe Słuchającej, łzy wzruszenia płyną na twarzy. EDK to niesamowite doświadczenie duchowe, gdzie idący obok człowiek jest wyrazem bliskości i czujności Boga. Każdemu życzę choć raz w życiu tego pięknego, cudownego doświadczenia, o którym nie da się opowiedzieć jeżeli się nie przeżyło.”

FOTOGALERIA Z PRZEBIEGU EKSTREMALNEJ DROGI KRZYŻOWEJ:

FOTO: Mariola Szukalska