21. Nabożeństwo Kalwarii Rokitniańskiej

08
kwi

08.04.2022 r. już po raz 21. odbyło się Nabożeństwo Kalwarii Rokitniańskiej. Tegoroczne rozważania przygotowało Duszpasterstwo Chorych i Służby Zdrowia Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej pod kierunkiem ks. Tomasza Duszczaka. W nabożeństwie wzięło udział również 16 osób z naszej parafii.


Relacja Grażyny Matysiak z przebiegu nabożeństwa:

„Po dwuletniej przerwie Matuchna Cierpliwie Słuchająca znów zaprosiła 08.04.2022 r. na Kalwaryjską Drogę Krzyżową do Rokitna.
Z naszej parafii na to zaproszenie odpowiedziało 16 osób. Wizytę u Matuchny rozpoczęliśmy do Godziny Miłosierdzia. Modlitwę prowadziły siostry ze Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego.
Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił
ks. Tomasz Duszczak z Nowej Soli.

Po raz pierwszy w wędrówce po Kalwarii towarzyszyła Matuchna Cierpliwie Słuchająca. Rozważania prowadził ks. Tomasz Duszczak oraz małżonkowie Gabriela i Dariusz Stemplewscy z Duszpasterstwa Chorych w Zielonej Górze. Motywem przewodnim rozważań była rola mamy i taty, żony i męża w funkcjonowaniu katolickiej rodziny i katolickiego małżeństwa.”
W pełni wdzięczności za trud drogi i nakarmieni Słowem Bożym wróciliśmy , aby być lepszymi ludźmi.”


FOTOGALERIA
z przebiegu Nabożeństwa Kalwarii Rokitniańskiej:

FOTO: Czesława Kowalska