Parafialne Rekolekcje Adwentowe

01
gru

27.11.2021r. wieczorną Mszą św. w sobotę o godz. 18:30, tradycyjnie w naszej parafii, rozpoczęły się Rekolekcje Adwentowe trwające do środy 01.12.2021r. Wierni podczas Mszy św. mogli wysłuchać bogatych w treści nauk na temat podstawowych zasad życia chrześcijańskiego, które głosił Ojciec Piotr Gomółka OSSPE, Paulin z Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Biechowie.

Msze święte w czasie rekolekcji były odprawiane w kościele parafialnym o godz. 11:00 i 18:00, a w kościele Św. Apostołów Piotra i Pawła: o godz. 8:15.

Głosząc nauki rekolekcyjne w kolejne dni O. Piotr skierował do wiernych cztery główne przesłania:

1. Chrześcijanin musi dawać świadectwo swej wiary w każdym miejscu, w którym się znajduje… w kościele, w domu, w pracy, na ulicy itd.

2. Istota zawierzenia Maryi, z Maryją pokonamy wszystko co złe. Z Maryją i przez Maryję do Boga!

3. Głębokie przygotowanie się do Sakramentu Pokuty.

4. W czwartym dniu Ojciec rekolekcjonista nawiązał do młodego bł. Carlo Acutis, który tak umiłował Eucharystię, że stała się Jego życiem. I dla nas Eucharystia powinna być pokarmem i życiem prowadzącym do zbawienia.
W środę 01.12. parafianie mogli przystąpić do Sakramentu Spowiedzi św., by godnie przygotować się do przeżycia świąt Bożego Narodzenia. W kościele św. Apostołów Piotra i Pawła Spowiedź trwała od godz. 7:45 do 9:00, a w kościele parafialnym od 9:30 – 11:00 i po południu w godz. 16:00 – 18:00.

Na zakończenie rekolekcji o. Piotr udzielił rekolekcyjnego błogosławieństwa, a ks. Proboszcz Jerzy Kordiak podziękował Mu za głoszenie nauk.


Zgodnie z tradycją parafialną Ojciec Piotr Gomółka dokonał pamiątkowego wpisu do kroniki parafialnej:

„Zaufaj bez reszty Maryi, zaufaj Jej wielkiej miłości…”


Wdzięczny Bogu i najukochańszej Matce Maryi za łaskę głoszenia Rekolekcji Adwentowych w Parafii dedykowanej Jej Macierzyństwu, obejmuję wdzięczną pamięcią wszystkich Parafian, Duszpasterzy i pracowników Parafii.
Zarazem proszę Boga, przez ręce Maryi, byśmy pozostali wśród zamętu śwaiat wierni Ewangelii i Kościołowi, byśmy pamiętali, że „Jezus powróci” i niech to będzie najbardziej oczekiwany dzień w naszym życiu.
Z modlitwą O. Piotr OSPPE


FOTO GALERIA Z PRZEBIEGU REKOLEKCJI ADWENTOWYCH :

FOTO: Jerzy Ganecki