Msza św. w intencji zbąszyneckich Seniorów

15
paź

„W dniu 15.10.2021 r. na zakończenie obchodzonych Dni Seniora w Zbąszynku w połowie października odbyła się w kościele parafialnym Msza św. w intencji zbąszyneckich Seniorów. Mszy św. przewodniczył Proboszcz ks. Jerzy Kordiak w koncelebrze z Wikariuszem ks. Sławomirem Szocikiem.

Lekcję czytał Jan Mikuła przedstawiciel Uniwesytetu III wieku.

Modlitwę wiernych zanosili: Czesława Kowalska – przedstawicielka Klubu „Pogodna Jesień”, Zofia Dzieciątkowska – przedstawicielka Dziennego Domu Seniora Vigor w Zbąszynku oraz Władysław Kozak z Stowarzyszenia Kresowiaków.

Homilię w czasie Mszy wygłosił Proboszcz ks. Jerzy Kordiak wspominając w miłych słowach o Seniorach, a także o opiekunach tych osób. Podczas Eucharystii obecna była Pani Katarzyna Rucioch – kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Zbąszynku, która nas wspierała.


Jednocześnie w dniu 15.10. 2021 r. w Domu Dziennego pobytu w Zbąszynku świętowaliśmy Dzień Papieski wraz z ks. Andrzejem Drutel – Proboszczem z Kosieczyna. Czytaliśmy kalendarium z życia św. Jana Pawła II i śpiewaliśmy Jego ulubioną pieśń „Barkę”, „Czarną Madonnę” i inne. Atmosfera była bardzo uroczysta, a następnie odbył się poczęstunek.” – tekst: Zofia Dzieciątkowska

FOTO GALERIA Z PRZEBIEGU UROCZYSTEJ MSZY ŚW.

FOTO: Jan Mikuła