Odpust parafialny 2021

11
paź

11.10.2021 r. to święto naszej parafii – odpust ku czci Macierzyństwa Najświętszej Maryi Panny.
Czcimy i dziękujemy za opiekę nad nami Matce Bożej Rodzicielce.

Uroczystość poprzedziła codzienna trzydniowa adoracja Pana Jezusa.
Dzisiaj po nabożeństwie różańcowym, które prowadził
Wikariusz ks. Sławomir Szocik, odbyła się procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła parafialnego. Procesji przewodził gość – były dziekan dekanatu babimojskiego, były Proboszcz Parafii w Trzcielu, a obecnie posługujący w Parafii pw. Świętego Krzyża w Warszawie – ks. Marek Bednarek CM , który wygłosił również homilię na temat ogromnej roli matki, a szczególnie Matki Bożej w życiu każdego człowieka.

Oprawę liturgiczną przygotowali parafianie:
  • czytanie lekcji: Mirosława Skrzypczak i lektor Kamil Kowalczyk,
Lekcję czyta Kamil Kowalczyk
  • modlitwę wiernych – Grażyna Matysiak, Elżbieta Jankowiak i Jan Greczycho.
Modlitwę powszechną zanosi Elżbieta Jankowiak
  • muzycznie uświetnił chór parafialny pod przewodnictwem p. Mariana Dobaka, schola młodzieżowa pod kierunkiem Agnieszki Chwałkowskiej i Adrianny Wachowskiej oraz organisty Rafała Rzeszuto.
Chór parafialny pod kierunkiem Mariana Dobaka

W Eucharystii pod przewodnictwem ks. Marka Bednarka CM asystowali: Proboszcz parafii w Kosieczynie ks. dr Andrzej Drutel, były Wikariusz ks. Jakub Światek i nasz ks. Proboszcz Jerzy Kordiak, który na zakończenie Mszy św. podziękował przybyłym kapłanom i osobom, którzy przygotowali uroczystość i przybyłym wiernym.

Sumę odpustową celebrował ks. Marek Bednarek CM

FOTO GALERIA Z PRZEBIEGU UROCZYSTOŚCI ODPUSTOWEJ:

FOTO: JAN MIKUŁA