„Margaretka” dla Wikariusza ks. Sławomira Szocika

07
paź

We wspomnienie NMP Różańcowej 07.10.2021 r. na zakończenie Mszy św. zostały poświęcone przez Proboszcza ks. kan. Jerzego Kordiaka „Margaretki” oraz zostało przyjęte przyrzeczenie wieczystej modlitwy jaką podjęli parafianie za nowego naszego Wikariusza ks. Sławomira Szocika.

Ks. Proboszcz Jerzy Kordiak święci blankiety Margaretek

Wieczystą modlitwę podjęli:

Iwona Wiemann, Janina Garczarek, Barbara Napierała, Agata Cichowlas, Anna Stącel, Krystyna Kowalska, Agnieszka Biesiadka.

Po Mszy św. ks. Sławomir wręczył poświęcone blankiety Margaretek i koronki pokoju modlącym się za niego.


Apostolat „Margaretka” został założony w naszej parafii 05 września 2002 r. przez Wspólnotę Królowej Pokoju.
Symbolem Apostolatu stał się mały biały kwiatek, który oznacza poświęcenie, prostotę i jedność. W centrum kwiatu w blankiecie wpisuje się imię i nazwisko kapłana, zaś na siedmiu płatkach imiona i nazwiska siedmiu osób, które składają Bogu przyrzeczenie dożywotniej modlitwy – każda osoba w jednym określonym dniu tygodnia modli się modlitwą Pawła VI i Koronką Pokoju za konkretnego kapłana.

W naszej parafii założono 46 „Margaretek”, a objętych modlitwą jest 40 kapłanów (6 kapłanów ma więcej niż jedną „Margaretkę”), za których modli się 265 osób.

Foto: Jerzy Ganecki