Wrześniowe Pierwsze Komunie Święte

26
wrz

W tym roku Pierwszą Komunię Świętą przyjęło 58 dzieci z klas IV w trzech grupach w kolejne niedziele 12, 19 i 26 września. Przed Mszą św. przed kościołem rodzice pobłogosławili swoje dzieci, a ks. Proboszcz poświęcił dzieci i rodziców.

Msze św. odprawiał i homilię wygłaszał Proboszcz ks. kan. Jerzy Kordiak.

Oprawę Liturgii (komentarz na rozpoczęcie, modlitwę powszechną, procesję z darami i wszelkie podziękowania) przygotowała z dziećmi pani katechetka Krystyna Antczak. Muzycznie ubogaciła Liturgię nasza młodzieżowa schola. Uroczystość przebiegła w modlitewnej i podniosłej atmosferze.

Dzieci aktywnie uczestniczyły w Eucharystii, ze skupieniem przyjmowały Komunię św., a na zakończenie wyraziły dziecięcą radość, gdy zaśpiewały piosenkę: „Nie ma takiego jak Jezus” … i gestami pokazywały swoją miłość do Jezusa.

Na zakończenie Mszy św. dzieci otrzymały chlebki, którymi miały podzielić się wśród rodziców, rodziny i zaproszonych gości.


Pamiątkowe zdjęcie i wręczenie obrazka komunijnego, zakończyły uroczystość w kościele, piękne, niepowtarzalne przeżycie, na które wszystkie dzieci długo czekała.


FOTO GALERIA:

Foto: Adam Świtała