BIERZMOWANIE

04
wrz

04.09.2021r. o godz. 11:00 w świątyni parafialnej została odprawiona uroczysta Eucharystia, podczas której udzielono młodzieży Sakramentu Bierzmowania. Mszę św. odprawił i Sakramentu Bierzmowania udzielił nasz parafianin ks. Biskup Krzysztof Białasik, Ordynariusz Diecezji Oruro w Boliwii. Podczas Mszy św. ks. Biskupowi asystowali kapłani z naszej parafii ks. Proboszcz Jerzy Kordiak i ks. Wikariusz Sławomir Szocik, Proboszcz parafii w Kosieczynie ks. dr Andrzej Drutel, były nasz Wikariusz ks. Jakub Świątek.

Do sakramentu przystąpiło 35 osób z naszej parafii oraz młodzież z Parafii pw. św. Szymona i Judy Tadeusza w Kosieczynie – 8 osób i z Parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Dąbrówce Wlkp. – 9 osób. Sakrament Bierzmowania młodzież otrzymała po roku przerwy spowodowanej pandemią koronawirusa i obostrzeniami w naszym kraju.

Na początku Mszy św. Proboszcz ks. kan. Jerzy Kordiak powitał ks. Biskupa i poprosił o udzielenie młodzieży Sakramentu Bierzmowania, która przygotowywała się do tego wydarzenia pod kierunkiem byłego Wikariusza ks. Jakuba Świątka. W ostatnim tygodniu przed przystąpieniem do Bierzmowania młodzież w świątyni przygotowywał nasz nowy Wikariusz ks. Sławomir Szocik.

Ks. Biskup podczas homilii apelował do młodzieży, by byli odważnymi świadkami Chrystusa przez całe życie i dawali świadectwo wiary, nie wstydząc się, że są Jego uczniami.

Młodzież przygotowała animację liturgii Słowa: czytając lekcje, modlitwę powszechną oraz niosła dary ołtarza, a schola parafialna śpiewem uświetniła uroczystość.

Na zakończenie ks. Proboszcz Jerzy Kordiak podziękował ks. Biskupowi za udzielenie Sakramentu Bierzmowania, a młodzież słowem i kwiatami podziękowała ks. Biskupowi, naszym kapłanom za przygotowanie ich do tego wielkiego wydarzenia w ich życiu. Na zakończenie Eucharystii ks. Biskup udzielił zgromadzonym pasterskiego błogosławieństwa.

FOTO GALERIA Z BIERZMOWANIA

Foto: Joanna Wróblewska