Odpust w kościele Apostołów Piotra i Pawła

29
cze

29.06.2021 r. przypada Uroczystość Apostołów Piotra i Pawła. W tym dniu w naszej świątyni filialnej pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła odbyła się uroczysta Msza św. odpustowa.

O godz. 18:00 wierni uczestniczyli w nabożeństwie czerwcowym do Najświętszego Serca Jezusowego , które prowadził Wikariusz ks. Dawid Klepusewicz.

Po odśpiewaniu Litanii do Serca Jezusowego gość ks. Krzysztof Hołowczak, notariusz w Kurii Diecezjalnej w Zielonej Górze, przed obrazem Św. Apostołów Piotra i Pawła odmówił Litanię do patronów dnia dzisiejszego.

Następnie ks. Krzysztof Hołowczak z Najświętszym Sakramentem poprowadził procesję wokół kościoła, a na zakończenie pobłogosławił zebranych.

W procesji uczestniczyły sypiące kwiaty dziewczynki, niesiono chorągwie i obraz Matki Bożej Paradyskiej.

O godz. 18:30 rozpoczęła się uroczysta Msza św., której przewodniczył gość ks. Krzysztof Hołowczak. Wygłosił On również homilię, której myślą przewodnią było pytanie Jezusa z Ewangelii „A wy za kogo mnie uważacie?” i odpowiedź Szymona Piotra „Ty jesteś Mesjasz, Syn Boga żywego”. Ks. Krzysztof zadał także to pytanie nam wiernym i zwrócił uwagę, że nie słowa, ale nasze czyny muszą byc odpowiedzią na to pytanie.

Na zakończenie Mszy św. wierni odmówili modlitwę w intencji papieża, by uzyskać odpust, który mogli ofiarować za siebie lub za zmarłą osobę.

Podczas Mszy św. przedstawiciele Wspólnoty Królowej Pokoju Alicja Łukaszewska i Danuta Ganecka odczytały lekcję, a ogranista Rafał Rzeszuto swym śpiewem uświetnił tą uroczystość.


FOTOGALERIA Z UROCZYSTOŚCI ODPUSTOWEJ:


FOTO: Jan Mikuła